След RWE – Алемания Аахен също губят от Подолски и Ко.

Алемания Аахен допусна поражение и в третия си контролен мач в Турция след равенство и победа.

Алемания Аахен завършва тренировъчния си лагер в Белек, Турция, с поражение след равенство 1:1 срещу 1. FC Lokomotive Leipzig и победа с 2:1 срещу полския първодивизионен отбор Radomiak Radom.

В петък той отново се изправи срещу полски първодивизионен отбор. Съперникът беше Górnik Zabrze – клубът, в който играе и Лукас Подолски. Още преди тренировъчния лагер в Турция Забже спечели с 3:1 в Rot-Weiss Essen, а по-късно участва и в турнира на закрито в Гуммерсбах.

Сега Забже побеждава следващия германски представител в зимната подготовка. Срещу Аахен поляците спечелиха с 2:1.

„Лукас Подолски отново стана баща и напусна в четвъртък. Той не беше там“, казва Хелге Хол пред

Въпреки поражението в края – самолетът на Аахен отпътува от Анталия за Дюселдорф в събота в 17:50 ч. – треньорът на Алемания направи положително заключение. Хьол: „Особено срещу Радомяк изиграхме наистина добър мач. След това срещу Забже беше добър мач на полувремето две. В събота вечерта се връщаме в Германия с добро чувство, а след това искаме да направим необходимите настройки на място преди мача с Дюселдорф II.“

Хьол добавя: „Заключението ни е много добро. Момчетата свършиха чудесна работа. Проведохме много сесии, момчетата получиха много информация чрез видеоанализ. Освен това отново се сближихме. Тренировъчният лагер беше напълно успешен. „