Спектакъл с осем гола, освобождаване на ASC, преследвачите от Бьовингхаузен остават в надпреварата

26 гола само в шест мача, истинска победа и важна победа с три гола при загуба за ASC Dortmund. Третият мач от Оберлига Вестфалия имаше какво да предложи.

В третия неделен мач от Оберлига Вестфалия имаше много голове. Особено SG Finnentrop/Bamenohl бяха настроени за голове и отпразнуваха истински празник на стрелбата във Вреден. В същото време Виктория Клархолц и Вестфалия Ринер остават близо до TuS Bövinghausen.

SpVgg Vreden – SG Finnentrop/Bamenohl 0:6

След добрия старт на сезона с четири точки от първите два мача едва ли някой е очаквал SpVgg Vreden да се изправи напълно до стената срещу SG Finnentrop/Bamenohl в третия ден. Но гостите, които започнаха мача с три точки, имаха абсолютно страхотен ден.

Мориц Щанге откри резултата само след 17 минути. След половин час нещата станаха наистина неспокойни. Филип Хенес (31-и) и Робин Кампробин Корчеро (35-и) увеличиха преднината с бърз двоен удар. Но за Vreden стана още по-лошо: само минута по-късно Денис Вюпинг беше изгонен с червен картон. Преди почивката Хенес и Морис Верлайн се погрижиха за ясна преднина от 5:0 на почивката. През второто полувреме на гостите им беше малко по-лесно. След 68 минути Хенес реализира втората дузпа за деня и оформи крайния резултат 6:0.

ASC 09 Dortmund – SV Schermbeck 2:0

След две поражения в началото на сезона ASC 09 Дортмунд най-накрая искаше да вкара гол срещу SV Schermbeck в третия ден. Дортмундци обаче сами си усложниха живота. Ян Хелд получи червен картон само след 22 минути. Но Марсел Мюнцел не се поддаде на късия гол и изведе своя отбор напред в 33-ата минута. Малко преди края Давид Ватикевичюс направи всичко ясно (85-та минута). Така ASC спечели първите си три точки за сезона.

Dellbrücker SC – Westfalia Rhynern 1:3

Westfalia Rhynern продължава да побеждава. В Delbrücker SC това беше третата победа в третия мач. Том Франке (7-и) и Кристофър Щор (11-и) изведоха гостите на победния път с ранен двоен удар. Малко след това обаче Ленард Ролф даде отговор за Делбрюк и запази играта отворена (14-и). Но през второто полувреме Халил Кан Доган гарантира решението (64-и).

Victoria Clarholz – 1. FC Gievenbeck 2:1

Victoria Clarholz също се погрижи за перфектния старт на сезона. При промотирания 1. FC Gievenbeck имаше трета победа в третия мач. Gentrit Muja даде преднина малко преди почивката (39.). Тя отново стана неспокойна едва във финалната фаза. Антон Манд вкара изравнителния гол за Gievenbeck малко преди края (83-та минута). Но Ник Флок беше подготвил последния отговор и осигури крайния резултат 2:1 (88-ата минута). Това означава, че следващият ден ще бъде двубой между непобедените преследвачи от Бьовингхаузен Ринерн и Клархолц.

TSG Sprockhövel – Айнтрахт Рейн 4:4

Sprockhövel гостува на Айнтрахт Рейн. И двата отбора изнесоха истинско зрелище. Междувременно Виктор Майер (20-и) и Юлиус Хьолшер дадоха на гостите комфортна преднина от 4:1. Феликс Зауер направи 1:1 (23-ти), а късните голове на Киян Гилани (73-ти) и Агон Арифи (80-ти) направиха срещата отново вълнуваща. В 86-ата минута TSG действително успя да вкара гол за 4:4 чрез Юнус Чакир.

Междувременно в Зиген вторият отбор на Преусен Мюнстер постигна победа с 2:1 над Sportfreunde благодарение на гол в последната минута.