Спектакъл с шест гола – Гладбах II надделява над Рьодингхаузен

Борусия Мьонхенгладбах II постигна първата си победа за сезона. Младежите на „жребчетата“ спечелиха с 4:2 при гостуването си на SV Rödinghausen.

Първа победа през сезона и то в тази форма: Резервата U23 на отбора от Бундеслигата Борусия Мьонхенгладбах реши с 4:2 в своя полза спектакъла с шест гола в SV Rödinghausen.

„Това беше изключително важна победа. Имах чувството, че отборът я желаеше силно. Те се възнаградиха за това през последните няколко седмици. В този ден не е толкова важно как се е развил мачът, а по-скоро това, че успяхме да вземем трите точки“, обобщи треньорът на Гладбах II Ойген Полански.

Борусите не започнаха добре срещата и изоставаха с 0:1 и 1:2. Но отново и отново Мьонхенгладбах се връщаше в мача. Преди почивката Борусия успя да се разпише за 2:2.

След смяната на края нещата се развиха още по-добре за младежите на Гладбах. „Трябва да направя голям комплимент на моя отбор. Те се поучиха от грешките си от последните седмици, допуснаха само един удар във вратата и създадоха много по-добри пасове в собственото си притежание“, похвали ги Полански.

Мика Шрьоерс, който преди почивката вкара само за 2:2, също даде преднина на малките жребчета след почивката. След това Ингьом Юнг направи всичко ясно в напрегнатия мач в добавеното време. В неделя (3 септември, 14:00 ч.) U23 на Борусия се изправя в дербито срещу младежите на 1. FC Köln.

Статистика за мача

СВ Рьодингхаузен: Алберс – Чороба (58. Тиа), Флотман, Хипе, Хобер (68. Хох) – Дакай (67. Байрич), Шустер (81. Волф) – Фер (58. Сафи), Тьопкен, Курцен

Борусия Мьонхенгладбах II: Олшовски – Валде (70 г. Юнг), Деуми Напи, Андреас, Кемпер – Корб, Райц – Асалари (44 г. Бююкярслан), Шрьоерс (70 г. Хугеверф) – Надери (70 г. Телалович), Кадер (86 г. Фукуда)

Съдия: Florian Visse

Голове: 1:0 Шустер (15-и), 1:1 Кадер (18-и), 2:1 Фер (19-и), 2:2 Шрьоерс (27-и), 2:3 Шрьоерс (50-и), 2:4 Юнг (90.+2)