Спорен гол в последната минута: Freiburg II спасява силна серия

U23 на SC Freiburg си осигури точка в края на домакинския мач срещу 1. FC Saarbrücken. Голът за изравняване беше спорен.

U23 на СК Фрайбург бяха останали без поражение от ноември миналата година. Но в понеделник вечерта изглеждаше, че тази серия ще се прекъсне. Отборът от Брайзгау изоставаше у дома срещу 1. ФК Саарбрюкен до последната минута на 29-ия мач от 3-та дивизия.

Тогава обаче се появи нападателят на SCF Винсент Вермай и отбеляза късния изравнителен гол. Резултатът остана 1:1 – и Фрайбург остана непобеден в дванадесети пореден мач.

Вторият отбор, който е на второ място в таблицата и, както е известно, няма право на промоция, ще пренесе тази забележителна серия в гостуването си на Рот-Вайс Есен следващата събота (14:00 ч., RS-Liveticker).

Междувременно Саарбрюкен се размина на косъм с преврата в Шварцвалд. С четвъртата си поредна победа ФКС можеше да се изравни с ВфЛ Оснабрюк на местата, даващи право на изпадане. Сега саарландците остават на две точки зад тях на шесто място.

Последният изравнителен гол в понеделник вечерта обаче беше спорен. Голмайсторът Вермай беше насочил топката в мрежата, след като вратарят на FCS Даниел Бац вероятно вече беше сложил и двете си ръце върху топката. Докато фрибургите ликуваха еуфорично, сцената предизвика ожесточени протести от страна на гостите – напразно. Марвин Куни беше дал преднина на Саарбрюкен в 14-ата минута.