Срещу BVB – гол с глава донесе на Кьолн U19 изненадваща точка

Юношите U19 на 1. ФК Кьолн се възползваха от любопитен автогол на Филипо Мане при равенството 1:1 срещу Борусия Дортмунд. След мача и двамата треньори бяха доволни от равенството.

Когато U19 на ФК Кьолн се изправиха срещу лидера в лигата Борусия Дортмунд, изходната позиция беше ясна.

Дортмунд бяха фаворити – не само заради собствения си силен рекорд, но и защото сезонът на Кьолн U19s досега беше доста разнопосочен. Младежите на BVB оправдаха ролята си на фаворити, поне що се отнася до игровия дял. Отборът на Майк Тулберг имаше явно превъзходство, особено през първото полувреме, но не успя да се възползва от шансовете си.

След това любопитен автогол на защитника на BVB Филипо Мане даде изненадваща преднина на FC през второто полувреме. Кьолн показа страхотен боен дух, за да задържи преднината си, но в крайна сметка това беше достатъчно само за равенство.

Голът на резервата Винченцо Онофриети за 1:1 поне даде на младежите на BVB точка.

Треньорът на BVB до 19 г. Майк Тулберг беше недоволен от резултата, но похвали представянето на своя отбор: „Ако играем този мач десет пъти, сигурен съм, че ще спечелим девет. Моите момчета изиграха топ мач. В други мачове имахме малко късмет, но днес нямахме никакъв късмет. Обикновено печелиш такъв мач, но е забавно и винаги е вълнуващо да играеш срещу Кьолн“.

С оглед на впечатляващия рекорд от 17 победи в 19 мача Тулберг все пак беше доволен от цялостната ситуация.

Треньорът на Кьолн Стефан Рутенбек също беше доволен от равенството. „Мисля, че Дортмунд бяха по-добри от нас, особено през първото полувреме. Имаше две страхотни възможности за Дортмунд и можехме да изостанем“, призна Рутенбек, но също така похвали подобреното представяне на отбора си през второто полувреме. „Мисля, че бяхме по-отворени през второто полувреме. В някои моменти пропуснахме шанса да контраатакуваме по-добре. Но мисля, че крайният резултат е, че 1:1 е напълно нормално“, каза Рутенбек.