Срив и късен мечтан гол пречупват врата на Зебрите

MSV Duisburg загуби с 0:1 (0:0) от VfL Osnabrück в началото на новия сезон в трета лига. Защитата на „Зебра“ дълго време устояваше на натиска, докато един изстрел в неделя не реши мача.

Дълго време изглеждаше, че зебрите ще бъдат възнаградени с точка. В откриващия мач на новия сезон на Трета лига изтерзаният отбор на Мейдерих се задържа добре до финалната фаза. Но мечтаният гол на Свен Кьолер за крайното 1:0 попари надеждите на 1400-те привърженици на MSV, които бяха пътували с тях.

Само петима играчи заеха местата си на оскъдната скамейка на Дуисбург в петък вечер. Причината: Рудолф Ндуалу, Марвин Кнол, Тобиас Флекщайн и Джошуа Битер трябваше да се разболеят в кратък срок и не успяха да пътуват до Долна Саксония. Затова Торстен Цигнер пусна новото попълнение Марвин Зенгер в централната защита заедно със Себастиан Май, Марвин Аджани се защитаваше отдясно, а Каспер Яндер започна в централното полузащитно поле.

Близо 15 000 зрители на почти разпродадения стадион с атмосфера на Bremer Brücke видяха очакваната от самото начало напрегната игра. Още след осем минути двама играчи на MSV бяха предупредени. Домакините имаха по-добри шансове в началото. Ba-Muaka Simalaka тества Vincent Müller със свободен удар от 20 метра (14). Малко по-късно играчът на Оснабрюк вкара със страничен удар за 1:0, който съдията Патрик Ханслбауер бързо отмени заради засада (17-и).

Зебрите имаха нужда от известно време, за да влязат в играта, и преживяха първия период на натиск от страна на домакините, без да допуснат гол. След 25 минути Азиз Бухаддуз изведнъж имаше преднина на крака, но нападателят не успя да уцели стража на VfL Филип Кюн от близко разстояние. От другата страна Мюлер изби опасен удар с глава на Роберт Теше от десния ъгъл (34.). Въпреки лекия превес на злополучните лилаво-бели през първите 45 минути, те се прибраха в съблекалнята без голове.

След 55 минути домакинският блок внезапно замлъкна поради спешен медицински случай. Спешният лекар е трябвало да лекува фен от Оснабрюк, но той бързо е бил стабилизиран. Почти едновременно с това Теше се оказа напълно свободен в петметровата зона след корнер и насочи малко покрай десния стълб (55.). Домакините продължиха да се развиват като през първото полувреме и бяха още по-опасни, отколкото преди смяната на полетата. Зебрите се опитваха да запазят резултата 0:0 и се надяваха на щастлив удар до края. Мориц Щопелкамп опита още няколко пъти от разстояние – без успех.