Старт по мярка – VfL Bochum празнува ясна победа на откриването

Жените на VfL Bochum отбелязаха успешен старт на новия сезон в регионалната лига. Те победиха SSV Раде с категорична разлика.

След като завършиха като вицешампионки през предходния сезон, жените на VfL Бохум искат отново да имат думата в борбата за титлата в Регионална лига Запад през новия сезон.

Те със сигурност са направили добър старт. Жените на Бохум отпразнуваха перфектния старт в четвъртък вечер, като спечелиха с 4:0 срещу новака в лигата SSV Rhade. Това беше откриващият мач за сезон 2023/24 г.

Дьорт Хопиус положи основите на победата с попадение през първото полувреме (12-та, 41-ва). След подновяването на играта нападателката на VfL добави третия си гол (58-и), преди Нина Ланге да вкара последния гол (75-и).

Следващият мач на Бохум ще бъде в следващата неделя. Тогава Ревиерклуб ще бъде домакин на втория отбор на FSV Гютерслох. А през следващата седмица ще се състои премиерното дерби: Във втория кръг на турнира за Купата на DFB на Кастропер Щрасе ще пристигне тимът от Бундеслигата SGS Есен. Двата отбора никога досега не са се срещали в състезателен мач.

„Разбира се, че се надявахме на отбор от регионалната лига, както в първия кръг. Фактът, че сега се изправяме директно срещу отбор от първа дивизия, естествено ни изправя пред специално предизвикателство. Ролите са ясно разпределени“, заяви треньорът Кира Малиновски пред клубните медии след жребия. „Но е много хубаво, че срещаме SGS Essen в дербито. Надяваме се отново на супер публика.“