Стражът на Dynamo Дрляча ще се завърне „едва през втората половина на сезона“

Новата година започва с принудителна почивка за Стефан Дърляча. Вратарят на Динамо Дрезден е контузен.

Третодивизионният клуб СГ Динамо Дрезден ще започне 2024 г. без своя номер едно Стефан Дрляча. В последния мач за годината при гостуването на Арминия Билефелд (1:0) 24-годишният вратар трябваше да бъде заменен след прекъсване на лечението.

„Постоянният вратар на СГД получи мускулна травма в предната част на дясното бедро по време на гостуването в Билефелд. Това е резултатът от изследването с ядрено-магнитен резонанс в Университетската болница „Карл Густав Карус“ в Дрезден“, съобщиха от втородивизионния отбор ден преди Бъдни вечер.

Следващите стъпки вероятно ще бъдат обсъдени по-подробно едва след празниците. „В тясна консултация между лекарите в университетската болница, медицинския отдел на SGD и играча скоро ще бъде взето решение как да продължи лечението и евентуалните рехабилитационни мерки“, гласи изявлението на клуба.

Вратарят е изправен пред по-дълга почивка. „Както стоят нещата в момента, Стефан Дърляча няма да бъде напълно на разположение на старши треньора Маркус Анфанг най-рано до втората половина на сезона през новата година.“ SGD ще започне първите мачове от новата година с различен вратар между постовете.

Дърляча, който е роден в Хомбург, е бил на вратата на Динамо във всичките 20 мача в трета дивизия през този сезон, като е запазил седем чисти мрежи. Кевин Брол (28 г.) е на разположение като резерва, но отсъстваше в Билефелд поради заболяване. След контузията на Дърляча 19-годишният Ерик Херман отбеляза своя дебют в трета лига в Билефелд, който продължи само няколко минути.

Динамо Дрезден ще стартира футболната 2024 година на 20 януари срещу SV Sandhausen. Мачът срещу Борусия Дортмунд II седмица по-късно (28 януари) също може да дойде твърде рано за вратаря Дърляча