Страхотен старт за Adler Union – Tusem се приближи до Frohnhausen

Първият мач след зимната пауза в Ландеслига Нидеррайн 3 беше истински трилър. 31 гола в пет мача и яростен лидер.

Два месеца и половина почивка лежаха между 15-ия и 16-ия мач в Ландеслига Нидеррайн 3. И играчите показаха, че веднага отново имат истинско желание за голове.

В този ден от мача бяха отбелязани 31 гола. Седем само в мача между лидерите Adler Union Frintrop и DV Solingen. Лидерите в лигата спечелиха с 5:2 при четвъртия в класирането и запазиха убедителното си първо място. Яник Райнърс, Томи Грол и Тимо Даприх вкараха след 45 минути, за да им осигурят комфортна преднина на почивката.

Даприх и Райнърс увеличиха преднината на 5:0, преди Золинген да успее да намали резултата до 2:5. Отборът от Есен все още има само една точка преднина на върха, тъй като вторият в класирането – SF Niederwenigern, също си е написал домашното.

Победата с 4:2 срещу VfB Фронхаузен също беше високо резултатна. Паул Шюте и бранителят Марк-Фабиан Рапка още в началото зададоха посоката за изразителния успех на фаворитите.

SC Velbert, на трето място, също остават близо до първите две места. Отборът от Бергиш спечели мача си в SpVgg Steele с 3:1.

В долната част на таблицата два отбора показаха признаци на живот. За пълна изненада досегашният отбор от дъното, 1. FC Wülfrath, спечели с 3:2 срещу FC Remscheid. Куадия-Вилфрид Таки беше човекът на деня със своите два гола.

С девет точки Вюлфрат отново има малка надежда. TuSEM Essen има още малко надежда. Отборът победи ESC Rellinghausen с 2:1 в дербито и се изравни по точки с Фронхаузен.

BW Mintard вече победи SC Germania Reusrath с 3:1 в събота, но с осем точки, които ги делят от първото място, промоцията вече не би трябвало да е проблем за Mintard.