Съдийски проблеми по време на победата на Türkspor – червен картон „е просто Qutasch“

Тюркспор Дортмунд остава непобеден през втората половина на сезона в Оберлига Вестфалия. Али Цирак получи червен картон при победата с 2:0 срещу SG Finnentrop-Bamenohl.

В неделния следобед Тюркспор Дортмунд затвърди второто си място в Оберлига Вестфален. Благодарение на победата с 2:0 срещу SG Finnentrop-Bamenohl тимът на треньора Себастиан Тирала продължава да контролира съдбата си.

Финентроп пътуваха до Дортмунд с много увереност. Гостите спечелиха четири от последните си пет мача и това си пролича през първото полувреме.

„Първото полувреме беше трудно“, каза Тирала. „Нямаше много скорост. Може би и моите момчета бяха малко нервни“. Двата отбора бяха компактни в защита и не допуснаха много голови положения.

Въпреки това Тюркспор имаше няколко шанса да поведе. Вратарят на СГ Алекс Таах направи силно спасяване. „Имахме три-четири шанса да вкараме гол, трябваше да вкараме.“

След това домакините увеличиха темпото и натиска през второто полувреме. По време на почивката на полувремето Тирала имаше няколко думи за своя отбор: „Извиках. Беше много силно, това трябва да се каже. Попитах ги дали искат да получат промоция и че трябва да постигнем много повече“.

Посланието очевидно е подействало. В 62-ата минута Корай Даг вкара с нисък удар за 1:0. Само пет минути по-късно той допълни своя хеттрик, след като вкара от близко разстояние.

Гняв заради двойния червен цвят

В 75-ата минута червен картон получи защитникът Али Чирак. В последвалата суматоха Тирала първо видя жълт, а след това и жълто-червен цвят. „Това е съдия от Бундеслигата, който идва тук, и показва червен картон за нормална схватка“.

Последвалото отстраняване на централния защитник е особено болезнено. „Сега един от нашите играчи е отстранен за по-дълго време на този етап. Това е просто лошо решение.“

Тирала беше много разстроен от решението на съдията Флориан Екснер: „След това, разбира се, се скарах, защото това е просто глупост. След това вдигнах палец“, за което получи втори жълт картон.

Това е съдия от Бундеслигата, който идва тук и показва червен картон за нормална схватка. След това, разбира се, се скарах, защото това е просто глупост.

Себастиан Тирала

Флориан Екснер вече е съдийствал четири мача от Бундеслигата и дванадесет мача от Бундеслига 2 в своята кариера. „Като съдия в Бундеслигата може би трябва да свикнеш и с висшата дивизия. Това определено не беше червен картон и беше напълно пресилено“.

Въпреки че беше в числено превъзходство, неговият отбор уверено удържа преднината си от 2:0. Следващата седмица вторите в класирането ще гостуват на Вреден. В момента SpVgg се намират на шесто място в Оберлига Вестфален