Съзвездия за аванс – жените от DFB биха могли дори да се справят с поражението

След загубата с 1:2 (0:0) във втория мач от предварителния кръг на Световното първенство по футбол срещу Колумбия германските футболистки все още могат да се класират за елиминациите по няколко начина.

Преди последния мач от предварителния кръг на Световното първенство по футбол в четвъртък в Бризбейн срещу Южна Корея (12:00 ч. централноевропейско време/ZDF) съзвездието изглежда по следния начин:

Германия (3 точки, 7:2 гола) е на второ място в група H след Колумбия (6 точки, 4:1 гола). Мароко (3 точки, 1:6 гола) е трети, а Южна Корея (0 точки, 0:3 гола) е четвърта. Първите два отбора се класират напред.

Жените на ДФБ достигат до 16-ия кръг,

1) с победа срещу Южна Корея.

2.) в случай на равенство срещу Южна Корея, ако Мароко не спечели срещу Колумбия по същото време.

3.) в случай на поражение срещу Южна Корея с максимална разлика от четири гола, ако Мароко загуби срещу Колумбия.