Съперникът похвали FC Schalke 04 U23s – „Най-доброто нападение в лигата“

В петък вечер резервите на Фортуна Дюселдорф и ФК Шалке 04 завършиха наравно 1:1. Какво казаха треньорите.

Андреас Иван донесе точката на втория отбор на ФК Шалке 04 в сблъсъка им във Фортуна Дюселдорф.

Неговият гол в края на полувремето изравни преднината на Фортуна с 1:0, която датираше от 17-ата минута. Луис Фелипе Монтейро реализира дузпа. В крайна сметка равенството 1:1 бе справедливо разпределение на точките.

Йенс Лангенеке, треньорът на Дюселдорф, похвали своя отбор, но и този на S04: „Това беше интензивен мач и от двете страни. Видях Шалке в Оберхаузен и там те играха много добър футбол. Имахме своите шансове в този мач, но не искам и да ги оплаквам. Ще вземем точката. В крайна сметка Шалке разполага с най-силната атака в лигата. Ето защо сме доволни.“

Якоб Фимпел изглеждаше малко по-изнервен и недоволен. Треньорът на резервния тим на Шалке обобщи: „Не съм доволен от това: „Разбира се, не беше лесен мач в дъжда и на дълбокия терен. Въпреки че беше възможно, не успяхме да вкараме темпо в играта си. Топките се разиграваха твърде бавно, скоростта със и без топка беше твърде ниска. Беше слаба игра от наша страна при владеенето на топката, което означаваше, че се натъкваме на много ожесточени контраатаки. Чистите шансове дойдоха на контраатака. Освен това завършвахме ударите си слабо. И двата отбора се бориха добре. Като цяло обаче това беше слаб мач от наша страна.

Докато Дюселдорф пътува до SV Рьодингхаузен следващата събота (18 ноември, 14:00 ч.), следващият мач на Шалке ще бъде срещу Фортуна: SC Fortuna Köln ще гостува на „Паркщадион“ в Гелзенкирхен в събота (също на 18 ноември, 14:00 ч.).

Статистика за мача

Фортуна Дюселдорф II: Горка – Корстен (58. Адамски), Монтейро (74. Бодзек), Ел-Фаузи, Бърд (90. Вагеман), Фюнгер, Петрит, Бунк, Ману, Сколик, Ким (74. Брехман)

ФК Шалке 04 II: Парис – ван дер Слут (60. Н. Анубодем, Ласога, Иван (46. Балук, 78. Анинкора-Майзел), Красники (70. Гисен), Талабиди, Албутат, Капарос, Мюлер, Шмидт, Амадин (78. Поперл)

Съдия: Jonah Samuel Njie Besong

Голове: 1:0 Монтейро (17., дузпа), 1:1 Иван (45.+3)