С гол на Хофман – победа с 2:1 в контролен мач на холандски втородивизионен клуб

VfL Bochum спечелиха контролната си среща срещу De Graafschap Doetinchem с 2:1 (1:1). Победният гол беше отбелязан от нападателя Филип Хофман.

VfL Bochum също използва международната пауза, за да изиграе контролен мач. В сряда отборът на треньора Томас Леч пътува до холандския втородивизионен клуб De Graafschap Doetinchem. В крайна сметка тимът от Бундеслигата спечели срещата с 2:1 (1:1).

Трима играчи – Данило Соарес, Филип Фьорстер и Мориц Брони Квартенг – отсъстваха поради контузия или заболяване. От състава липсваше и вратарят Мануел Риман, който беше заменен от Никлас Тиде между гредите. Антони Лозила, който отсъстваше срещу 1. FC Köln, отново бе капитан на VfL.

След споразумение с петия отбор в Еерсте Дивиси мачът се проведе без зрители, а на феновете на VfL не можеше да бъде предложено пряко предаване поради метеорологичните условия и неясната ситуация около мястото на провеждане.

В резултат на това те не успяха да видят как Матс Паневиг излиза на терена за първи път след завръщането си. Деветнадесетгодишният футболист замени Лосиля през второто полувреме. Талантливият полузащитник, който винаги е бил високо оценяван от съотборници и треньори, беше напълно извън строя в продължение на два месеца и половина заради пателарен тендинит в двете колена, след което тренираше индивидуално и от четири седмици отново е с отбора.

Треньорът Леч изпрати на терена през първото полувреме единайсеторка, от която само Кевен Шлотербек и Лукас Дашнер, голмайсторът срещу Кьолн, играха от самото начало и през уикенда. Ноа Льосли оформи централната защита с Шлотербек, но в 55-ата минута трябваше да бъде заменен с лека контузия.

Феликс Паслак и Максимилиан Виттек получиха шанс да покажат какво могат като опорни халфове. След като и двете нови попълнения бяха поставени в началото на сезона, те вече не играеха роля. Жорди Осей-Туту също успя да натрупа игрова практика заедно с Кристофър Антуи-Аджей.

Мориц Брошински и Гонкало Пасиенсия оформиха двойната нападателна линия. Двойката започна да играе заедно още в четвъртата минута. Пасиенсия изпрати Брошинки, който уверено вкара пред вратаря на Graafschap.

За разлика от мача с Кьолн, в следващите минути Бохум не създаде големи шансове. Виттек не успя да отбележи от свободен удар. Както и в мача с Кьолн обаче, изравнителното попадение дойде от нищото. Леви Шопема вкара за холандците (38′).

През второто полувреме дълго време не се случи много в наказателните полета. Чак в 82-ата минута Антуи-Аджей намери резервата Филип Хофман. Въпреки че нападателят продължава да няма късмет в състезателните мачове, той вкара за 2:1.