С допълнение Holzweiler – победа в тест срещу отбор от Югозападната регионална лига

Докато Регионална лига Запад започна отново за някои отбори, Фортуна Кьолн изпробва срещу TSV Steinbach Haiger. Участие взеха и двама нови играчи.

Успешен завършек на януарските тестови мачове за Фортуна Кьолн. Третият отбор в Регионална лига Запад посрещна в неделя следобед представителя на Регионална лига Югозапад TSV Steinbach-Haiger. Благодарение на головете на Леон Демай (47′) и Джъстин Щайнкьотер (72′) Кьолн си осигури победа с 2:1. Късният изравнителен гол на Кристоф Майер (89′) за десетия отбор в Регионална лига Югозапад в крайна сметка се оказа просто загуба на време.

Фортуна Кьолн отново се съсредоточи върху две нови попълнения, които наистина трябва да помогнат на клуба през втората половина на сезона. Кевин Родригес Пирес (преди това от Вуперталер СВ) и Кевин Холцвайлер пристигнаха в рамките на няколко часа един след друг в края на януари. След като вече се беше включил в три контролни срещи като част от зимната подготовка, сделката най-накрая беше финализирана: SC Fortuna Köln подписа с Кевин Холцвайлер, който доскоро беше без клуб.

Още през декември прогнозата съобщи, че атакуващият играч се е представил на тренировките във Фортуна.

Срещу Щайнбах Родригес Пирес влезе на мястото на голмайстора Демай след около час, а Холцвайлер замени Дани Брайтфелдер след 68 минути

За първи път Фортуна Кьолн ще се изправи отново пред сериозно предизвикателство в неделя, 4 февруари, от 14:00 ч., когато на „Зюдщадион“ пристига SC Paderborn II. На трето място в таблицата Фортуна в момента изостава на седем точки от лидера 1. FC Bocholt, но все още има мач преднина.