Така Нейдхарт оценява поражението срещу бившия си клуб RWE

Третодивизионният футболен клуб Waldhof Mannheim загуби с 2:1 от Rot-Weiss Essen, а срещата с бившия му клуб не завърши положително за Кристиан Нейдхарт.

Кристиан Нейдхарт прекарва две години като треньор в Rot-Weiss Essen, където играе важна роля за промоцията на клуба в трета дивизия до уволнението си през май 2022 г. В съботния следобед се стигна до среща срещу бившия му работодател и Нейдхарт искаше да спечели седми пореден домакински мач с новия си клуб Waldhof Mannheim.

Но този план се провали: Манхайм допусна домакинска загуба с 1:2 (1:2) срещу Есен.

SVWM изостана рано заради две сериозни грешки в отбраната в началната фаза, които бяха наказани от нападателя на RWE Рон Берлински. До момента, в който Доминик Мартинович вкара изравнителния гол в 32-ата минута, домакините изглеждаха неуравновесени и не би трябвало да се оплакват от поражение с 3:0.

Нийдхарт е на подобно мнение: „Не започнахме добре мача. Ако погледнете головете, които допуснахме, това има малко общо с тактиката или основния ред. Подобни ситуации ви оставят безсилни и без думи. Есен беше много добър в играта и ние бяхме несигурни, това се виждаше. След това променихме формацията и преминахме към бек-линия от четирима души.“

Раздразнен съм от начина, по който влязохме в мача. В предварителния анализ споменахме, че Берлински е изключителен стартов играч в предната част. Бяхме предупредени, но се оставихме да се заразим от това безпокойство.

Christian Neidhart.

След гола на нападателя Мартинович от контраатака за 1:2 единайсеторката на Нейдхарт се стабилизира и успя да създаде още няколко добри възможности до последния съдийски сигнал, които бяха осуетени или от защитниците на Есен, или от силния страж на гостите Якоб Голц.

На въпрос на RevierSport дали е по-раздразнен от слабата начална фаза или от липсата на шансове, роденият в Брауншвайг футболист отговори: „Раздразнен съм от начина, по който влязохме в мача. В предварителния анализ споменахме, че Берлински е изключителен стартов играч в предната част. Бяхме предупредени, но се оставихме да се заразим от това безпокойство. През второто полувреме имахме четири добри възможности. Есен го защитаваше със страст. Дразнещо е, че губим мач по този начин.“

SV Waldhof Mannheim - RWE 1:222. октомври 2022 г.
SV Waldhof Mannheim – RWE 1:222. октомври 2022 г.

След седмица (29 октомври, 14:00 ч.) Динамо Дрезден, един от съседите на SV Waldhof в таблицата, ще пътува до Carl-Benz-Stadion. Там Манхайм би искал да се върне към победите – след две поредни поражения в лигата.