Такума Асано се рекламира като „Шоколадово момче“

Хупането на шоколад го прави известен в цяла Германия. Сега нападателят на VfL Bochum рекламира шоколада и в Япония.

Той демонстрира чувство за хумор и бизнес нюх: Преди малко по-малко от две седмици Такума Асано предизвика доста вълнения. Когато нападателят на VfL Bochum безсрамно захапа шоколадов талер, който феновете бяха хвърлили на терена в знак на протест срещу инвеститор от DFL по време на мача с Унион Берлин, това предизвика забавление в цяла Германия.

Особено като се има предвид, че енергийният заряд превърна Асанао в един от най-добрите играчи при победата на Бохум с 3:0 в следващите минути. „Ароматът не беше добър, но това не беше важно“, каза Асано след мача.

Сега 29-годишният футболист отново яде шоколад. И му се струва, че вкусът му е по-добър. В каналите си в социалните мрежи японският национал рекламира производител на сладкарски изделия от родината си.

Той нарича себе си „Шоколадово момче“ и се усмихва, докато държи пред камерата блокче шоколад на рекламно изображение. „Той съдържа много какаови полифеноли, така че дори спортистите могат да го ядат с чиста съвест“, пише той. А почти 15 000 от последователите му в Instagram харесват обещанието за „сладост и здраве“…

Това не е било само за забавление. Наистина си мислех, че може да ме зареди с енергия.

Такума Асано

Няма съмнение, че хвърлянето на шоколадовите монети беше страхотна възможност за японския играч. И осигури незабравим момент в първия полусезон на Бохум. „Шоколадът ми даде сила“, каза Асано на онзи 16 декември след победата над „железничарите“. „Това не беше просто за забавление. Наистина си мислех, че може да ме зареди с енергия.“ Дори на този ранен етап от играта, казва Асано, той се е чувствал уморен. „Мислех си, че няма да мога да играя така през второто полувреме“.

Със сигурност е могъл: След шоколадовия стимул Асано увеличи темпото и се превърна в един от най-добрите играчи на Бохум на терена. Той вкара гола за 1:0 в продължението на първото полувреме, а японецът, който вкара втория гол за Япония при победата на националния си отбор с 2:1 над Германия на Световното първенство в Катар, участваше в много други добри атаки на Бохум. Треньорът Томас Леч го замени едва малко преди края на мача.

Такума Асанао е отбелязал пет гола в Бундеслигата досега, което го прави най-резултатният голмайстор на Бохум. Въпреки – или заради шоколада?