Тези 15 отбора все още мечтаят за място в DFB Cup

В Нидеррайнпокал, Вестфаленпокал и Мителрайнпокал нещата стават сериозни. Тези отбори все още са в нея и мечтаят за големите билети в Купата на DFB.

Купа на Долен Рейн

Ето че стигнахме до четвъртфиналите. Вече се изиграха два мача. Ratingen 04/19 спечели с 3:0 при SV Sonsbeck, а 1. FC Bocholt спечели с 5:1 при TSV Meerbusch.

Сега двата отбора очакват своите съперници. Ratingen ще срещне победителя от мача между Rot-Weiß Oberhausen и ASV Mettmann. Бохолт ще се изправи срещу победителя от топ мача между Вуперталер СВ и Рот-Вайс Есен.

Двата открити четвъртфинални мача ще се проведат в сряда (1 март, 19:00 ч.). RWO си размениха домакинството и са големият фаворит срещу отбора от областната лига Метман, който обаче вече успя да отстрани три отбора от Оберлигата през този сезон и е на ръба на промоцията в Ландеслигата.

За WSV домакинският мач срещу RWE е мачът на годината, след като промоцията в трета лига беше оставена на заден план. Вупертал се надява на 10 000 посетители.

Westfalenpokal

И тук се стигна до четвъртфиналите. Три от четирите мача вече са изиграни. СК Делбрюкер спечели с 3:1 при гостуването си на RSV Meinerzhagen. ASC Dortmund също победи SV Kutenhausen-Todtenhausen с 3:1. И FC Gütersloh искаше да се включи тук и също спечели с 3:1 – срещу SC Obersprockhövel. Последният участник в полуфинала ще се търси в сряда (15 март, 19:30 ч.), когато RW Erlinghausen посреща Spvgg. Erkenschwick. Жребият за полуфиналите ще бъде изтеглен в понеделник (27 февруари, 18:30 ч.).

Купа Mittelrhein

Четвъртфиналите за Купата на Mittelrhein вече приключиха. SC Blau-Weiß 06 Köln спечели срещу BCV Glesch-Paffendorf с 3:2, SV Eintracht Hohkeppel победи Bonner SC с 4:3, 1. FC Düren спечели срещу FC Hürth с 3:2. А в топ мача Виктория Кьолн спечели с 1:0 при гостуването си на Алемания Аахен след продължения. Жребият за полуфиналите ще бъде изтеглен във вторник (28 февруари, 19:00 ч.).

Финалните мачове ще бъдат излъчени в конферентна връзка по безплатната телевизия, както беше и миналия път в рамките на финалния ден за аматьори. На 3 юни финалният ден за аматьори ще се проведе за осми път.