Това ли е повратната точка? Какво казва Сисе след домашния си дебют

Ибрахима Сисе дебютира за ФК Шалке миналата събота. Човекът от Мали впечатли, макар и не всичко да бе наред.

Ибрахима Сисе беше смятан за кандидат за продажба във ФК Шалке 04. 23-годишният футболист вече не играеше роля под ръководството на Рейш след жълтия си картон в дебютния мач в Хамбургер СВ.

Неговият наследник Карел Гераертс също не успя да повика високия защитник, който впоследствие игра само за отбора на клуба до 23 години в Регионалната лига и му беше позволено да се завърне едва в последните минути на гостуването срещу VfL Osnabrück предишната седмица, след като клубът беше изпаднал.

Ще се промени ли това сега? При победата с 2:1 срещу Ханза Рощок роденият във Франция централен защитник бе в стартовия състав за първи път под ръководството на Гераертс. Той замени контузения Томас Калас и изигра добър мач.

След това Гераертс беше пълен с похвали, но с известни резерви, тъй като вероятно е искал да види в действие национала на Мали до 23 години. В крайна сметка Хенинг Матричани също щеше да бъде на разположение като централен защитник за мача в Рощок.

Гераертс: „Трябват ни още 30 минути“

„Мачът беше много добър за него. Следващата му задача сега е да покаже това в продължение на 90 минути“, каза треньорът на Шалке за представянето заедно с Марчин Камински. Гераертс извади Сисе от терена след 72 минути, след като той ставаше все по-изморен, а освен това беше и разконцентриран в един от моментите. „Той е млад играч. Но в тази лига трябва да поддържаш нивото си в продължение на 90 минути. Беше много добро представяне, но ни трябва за още 30 минути“, поиска Гераертс. Въпреки това не изглежда изключено Сисе да получи още един шанс в Шалке през следващия сезон. Договорът му с „кралскосините“ така или иначе е до 2026 г.

През лятото Сисе се завърна от Купата на Африка за младежи до 23 години като редовен участник за Мали с бронзов медал и големи очаквания и се очакваше да направи пробив през втората си година в S04 след катастрофалната първа година. През първия си сезон в Гелзенкирхен Томас Рейс многократно изпращаше Сисе при U23, защото не беше достатъчно концентриран в тренировките и продължаваше да отпада в контролните срещи

Трябва ми повече минути, за да съм готов да играя 90 минути всеки мач.

Ibrahima Cissé

Това продължи и в първия му професионален мач в HSV. След това той се появи само още веднъж, преди да влезе като резерва срещу Оснабрюк при загубата с 2:1 от ФК Санкт Паули в края на октомври. „Много съм щастлив, че направих дебюта си на „Велтинс Арена“,“ каза Сисе пред ФУНК Медиенгрупе след мача. „Беше добър мач. Почти не съм играл след Купата на Африка през миналото лято. Но имах добро усещане на терена.“

С напредването на мача обаче за него стана по-трудно да поддържа интензивността и темпото. „В края на мача получих малко спазми. Но мисля, че това е нормално, защото не съм играл от дълго време“, обясни Сисе. „Имам нужда от повече минути, за да съм готов да играя по 90 минути всеки мач.“

След мача с Рощок не изглежда изключено той да не остане с еднократна поява на „Велтинс-Арена“. „Ще видим. Вече говорих с клуба. До края на договора ми тук остават още две години“, заяви самият Сисе, който все още има надежда, че все пак ще направи своя пробив във ФК Шалке 04.