Топ спектакъл на мача – червен, пропусната дузпа, уволнен треньор

В топ мача от Регионалната лига между Rot-Weiß Oberhausen и Preußen Münster имаше много огън. В крайна сметка RWO спечели с 3:2 (1:1).

Съвсем наскоро Preußen Münster не успя да спечели три поредни мача в Регионална лига Запад, като мачът с FC Schalke II беше преигран, след като беше прекратен.

В неделя досегашните лидери трябваше да играят с Rot-Weiß Oberhausen. А мачът беше труден. RWO искаше да навакса на върха, Мюнстер на върха обратно от SV Rödinghausen – SVR бяха излезли на върха в събота срещу Wattenscheid 09 с 3:0. В крайна сметка RWO спечели вълнуващ мач с 3:2.

Kleeblätter започнаха по-добре и поведоха след 16 минути чрез голмайстора Свен Крайер. Десет минути по-късно те изравниха – след изпълнение на корнер Михаел Венцел вкара в собствената си врата за 1:1.

След 33 минути нещата се разгорещиха. Съдията Йоханес Лидтке спира по спешност след фаул на Александър Хан. Резултатът: отстраняване и дузпа. Но Крейер пропусна страхотния шанс да вкара за 2:1 в продължението. Неговият наказателен удар се удари в гредата, а Нилс Винтер удари напречната греда. И така се прибрахме в съблекалнята при резултат 1:1.

Note
Note

След смяната RWO веднага натиснаха газта и бяха възнаградени след една минута. Келвин Лунга вкара след асистенция на Антон Хайнц за 2:1, а след час игра Хайнц вкара за 3:1 – но когато стадионът вече празнуваше, съдиите отсъдиха нарушение.

Малко по-късно бе отбелязан и третият гол за RWO. След ъглов удар резервата Жером Профитер бе на мястото си и отбеляза това, което трябваше да бъде решаващо. Но Мюнстер се върна в мача, дори и когато беше в намален състав – Хенок Теклаб вкара малко преди края и направи резултата 2:3 от гледна точка на Преусен. Но гостите не успяха да изравнят.

По този начин Рьодингхаузен остава на първо място. А RWO се изкачи на трето място след Preußen Münster.

Следващият мач на RWO е следващата събота (22 октомври, 14:00 ч.) във Вуперталер СВ. По същото време Мюнстер ще играе у дома срещу промотирания 1. FC Düren.