Три гола за единадесет минути – Бутшер вижда „заслужена победа“

VfL Bochum победи Wuppertaler SV с 5:0 в мач от 19-ия кръг на А-юношеската Бундеслига Запад.

Юношите U19 на VfL Bochum се отчетоха с гръмка победа в мач от А-джуниър Бундеслига Запад. Седмица след злощастното поражение с 3:2 в последната секунда срещу Борусия Мьонхенгладбах, отборът на треньора Хайко Бутшер записа безапелационна победа с 5:0 при гостуването си на клуба от сутерена Вуперталер СВ.

„Това беше абсолютно заслужена победа“, заяви Бутшер след мача. „Бяхме на върха на възможностите си още от първата минута. Атакувахме рано и добре и намирахме добри решения в последната третина“. Благодарение на високото си ниво на контрол върху играта, те не позволиха на WSV никакви шансове за отбелязване на гол.

Първоначално обаче Бохум не бяха съсредоточени върху отбелязването на голове. Нико Божичкович трябваше да напусне терена още в самото начало. Той беше заменен от Люк Дабровски в 13-ата минута. Десет минути по-късно в наказателното поле на Вупертал беше отбелязан първият гол. Кайетан Бенджамин Ленц отбеляза гол за Бохум.

След това домакините се десетили. След като на Wuppertal беше показан жълт картон, Мохамед Махмуд реализира дузпа, за да направи резултата 2:0 на полувремето (44′). Картината не се промени и след почивката.

В рамките на единадесет минути Бохум изравни крайния резултат. Първо Дивайн Джон Боафо (49′), след това Ленарт Коердт (55′) и Адам Толба (60′), отново от дузпа, бързо направиха резултата 5:0.

Следващият мач на VfL Бохум е у дома срещу Виктория Кьолн (10 март, 11:00 ч.). Wuppertaler SV ще пътува до MSV Duisburg по същото време. с gp