Три отбора от трета дивизия, един отбор от регионалната лига – полуфиналистите са определени

SV Lippstadt завършва полуфиналите на Купата на Вестфалия. Сега го очаква SC Verl.

Определен е и последният участник в полуфиналите за Купата на Вестфалия. Освен трите третодивизионни отбора Арминия Билефелд, SC Verl и Преусен Мюнстер, отборът от регионалната лига SV Lippstadt също се класира за последните четири и може да продължи да мечтае за Купата на DFB.

Възприетият финал ще се проведе в Билефелд, където Арминия ще се изправи срещу Мюнстер. Липпщадт трябва да пътува до SC Verl. Трудна задача, но такава, която се предхожда от задължението в Четвърта лига.

Важно за Липпщадт: Победата с 4:1 (1:0) пред 205 зрители срещу RSV Meinerzhagen, осми във Вестфаленлига II, даде нова увереност и на четвъртодивизионния клуб за тежката битка за изпадане в регионалната лига.

В мача за купата Ник Мюнстерс вкара гол преди почивката и добави дузпа след смяната, с което положи основите на една уж спокойна вечер за фаворитите. Но тъкмо когато всичко изглеждаше готово за трети гол за Lippstadt, аутсайдерите изравниха чрез Лукас Финке.

Как играха SV Lippstadt и RSV Meinerzhagen

Липпщадт: Вестфал – Фишер, Сори-Каба, Уфук, Орнек – Холткамп, Клан – Лий (67. Кол), Й. Мюнстерс, Н. Мюнстерс – Майер (67. Вагнер)

Майнержаген: Вроблевски – Стеглич (74. Каяла), Албайрак, Дисинг – Герман, Грейсер, Кункел (68. Сорди), Топатан, Ахабах (90. Бекер) – Финке, Шварцер (90. Нойман)

Голове: 1:0 N. Munsters (27′), 2:0 N. Мюнстерс (48′), 2:1 Финке (73′), 3:1 Кайзер (88′), 4:1 Кайзер (90′)

Зрители: 205

И сега можеше да се види, че в момента SVL не е благословен със самочувствие. Те дори допуснаха попадение за 2:2, но съдията видя фаул срещу вратаря Щефен Вестфал. След това Герит Кайзер направи всичко ясно с попадението си малко преди края.

Липпщадт продължава кампанията си в лигата следващата събота (24 февруари, 14:00 ч.) срещу Фортуна Кьолн. В оставащите 14 мача SVL трябва да навакса дефицит от пет точки, за да избегне изпадане в Оберлига Вестфалия.

Следващата среща на RSV Meinerzhagen е у дома срещу Hombrucher SV в неделя (25 февруари, 15:00 ч.).