Удивително интервю на Тухел след 0:3: „Беше наистина забавно“.

След 0:3 в първия четвъртфинален мач от Шампионската лига в Манчестър Сити, ФК Байерн е изправен пред елиминация. Треньорът Томас Тухел не вижда резултата „изобщо“.

Въпреки категоричното поражение в първия мач от четвъртфиналите на Шампионската лига треньорът на Байерн Томас Тухел похвали високо своя отбор.

„Изобщо не виждам резултата“, заяви треньорът на мюнхенци след поражението с 3:0 във вторник вечер на „Амазон Прайм“. „Бяхме наказани във фази, в които бяхме абсолютно по-добрият отбор, в които моментът беше на наша страна.“ Тухел настоява: „Имаше нещо повече в това.“

Той дори „се влюби в този отбор в шока“, продължи Тухел. „Отвърнахме на удара емоционално, станахме по-пипнати и трябваше да го направим. Ако това звучи глупаво: Днес беше наистина забавно.“

Наистина Байерн остана в играта до края на второто полувреме. Манчестър бе повел в резултата в 27-ата минута чрез Родри. Попадението за 0:2 в 70-ата минута, дело на Бернардо Силва, беше предшествано от сериозна загуба на топката от централния защитник Дайот Упамекано в изградената игра.

Разписание
Разписание

До този момент Тухел беше видял „много добро представяне“. „Заслужавахме поне един гол, дадохме поне един или два“.

Това беше така, защото мюнхенци все пак допуснаха 0:3 чрез суперзвездата Ерлинг Хааланд (76-и), което направи мястото на полуфиналите далечна перспектива преди втория мач следващата сряда. „Много горчив резултат“, каза Тухел. Но 49-годишният специалист, който преди седмица видя как отборът му не успя да победи SC Freiburg в турнира за Купата на DFB, не искаше още да отписва прогреса. „Футболът си е футбол, нищо не се предава.“ (с РС)