Ужасяващо полувреме води до поражение срещу Гладбах

VfL Бохум все още е без победа след 6-ия ден. У дома отборът на треньора Томас Леч загуби с 1:3 (0:3) от Борусия Мьонхенгладбах.

Свирки – последвани от тишина. Феновете на VfL Bochum не можеха да повярват на това, което бяха видели през първото полувреме. Никаква ангажираност, никакви единоборства, нито един удар към собствената врата. Но три гола в противниковата врата. В крайна сметка отборът на треньора Томас Леч загуби с 1:3 от Борусия Мьонхенгладбах.

Мачът започна странно. Никаква музика на входа, а съобщение от диктора на стадиона. Феновете на гостите бяха закачили знаме на оградата на вратата за сигурност и в продължение на минути отказваха да го сложат.

В 15,39 ч. съдията Феликс Брих наду свирката. Гостите сякаш се справиха по-добре с необичайното време за изчакване. Франк Онорат (2.) и Лука Нец (3.) имаха добри шансове веднага.

Горчиво за Бохум: Матус Беро трябваше да бъде заменен само след четири минути, съотборникът му Бернардо бе паднал в коляното му. На негово място влезе Кристофър Антуи-Аджей. От спортна гледна точка мачът се развиваше само в една посока.

Ударите на Аласан Плеа минаха малко покрай гредата (10-и) или се удариха в напречната греда (18-и), Онорат също се размина с няколко сантиметра (23-и). VfL буквално молеха за гол срещу себе си, а след това сами го инициираха.

Ерхан Масович допусна елементарна грешка в движението напред, задната линия беше дезорганизирана – Флориан Нойхаус му благодари и стреля от границата на наказателното поле (27.). Светът на Рурщадион беше преобърнат: Гладбах играеше по-добре без подкрепа, отколкото Бохум с Осткурва зад гърба си. Гостуващите фенове бяха спрели да подкрепят отбора.

Пред погледите на привържениците на Бохум след това бе продължен корнер, забравен на втора греда от Плеа, който засече с глава (37.). Бохум се опита да се спаси в полувремето, но и това не успя. При поредната ненужна загуба на топката Гладбах контраатакува и Плеа отново не бе преодолян решително – 0:3 (45.).

Треньорът на VfL Леч направи три промени на полувремето и премина към защита с четирима души. Защитата обаче не стана по-стабилна. Бохум продължи да кани Гладбах да върви към вратата и имаше късмет да не допусне следващия гол, когато имаше троен шанс (50.).

Поне Бохум стана по-добър в офанзивен план. Какво означава по-добре: Поне Бохум изобщо се изяви в офанзивен план. Резервните играчи Филип Фьорстер и Лукас Дашнер бяха блокирани при първите си опити, а удар с глава на Филип Хофман мина над вратата (54-та).

Гладбах оставяше топката на домакините, дебнеше за контраатаки, но ги пропускаше пренебрежително. При директна контраатака Дашнер подаде топката на Антони Лосиля и капитанът вкара изравнителния гол (68-а).

Веднага след това Рурщадион беше на мястото си. А Бохум създаваше възможности всяка минута. Удар на Дашнер беше изчистен на линията (70-ата), Антуи-Аджей (71-ата), резервата Гонкало Пасиенсия (72-ата) и Масович (78-ата) стреляха твърде високо.

VfL Bochum - Gladbach 30 септември 2023 г.
VfL Bochum – Gladbach 30 септември 2023 г.

С това VfL сякаш изразходваха праха си за следобеда. Антуи-Аджей (85-ата минута) отново не успя да се справи с вратаря Мориц Николас, след което играта просто се изниза. Някои фенове напуснаха Рурщадион преди изтичането на шестминутното продължение.

Те пропуснаха две намеси на видео съдията. Той не се намеси при предполагаема дузпа за игра с ръка в полза на Бохум и върна предполагаемото 2:3 от страна на Лосиля. По този начин VfL Бохум остава без победа в Бундеслигата след 6-ия ден на мача.