Улиг похвали първоначалните реакции – и даде разрешение за работа след спешно повикване

Развръзката между Rot-Weiss Essen и SV Meppen в трета дивизия беше помрачена от спешен медицински случай на стадион Hafenstraße.

След около 38 минути в салона на Rot-Weiss Essen беше тихо: на стадиона на Хафенщрасе много рядко е било толкова тихо.

Какво се беше случило? По време на мача Стефан Крамер, треньор на SV Meppen, вижда, че един стюард не се чувства добре. Той веднага сигнализира на парамедиците, които се притичват на помощ. Подкрепящите екипи и играчите на двата съперника също искаха да помогнат веднага.

Съдията д-р Робърт Кампка прекъсва играта и изпраща двата отбора в катакомбите за около десет минути. За щастие реакцията на спешната медицинска помощ е положителна. Дикторът на стадиона даде разрешение: „Стюардът отново е в съзнание и реагира.“

След мача, завършил 0:0, който бе помрачен от спешната медицинска намеса, изпълнителният директор на Rot-Weiss Essen Маркус Улиг изпита облекчение и похвали първоначалните реакции на противниковия треньор, както и на скамейките на двата отбора.

„Фактът, че Щефан Крамер веднага се притече на помощ, както и че треньорите и играчите от двете страни веднага бяха там и помогнаха, беше наистина силен. За щастие малко по-късно стюардът отново реагира и може да бъде откаран в болница с линейка. Всичко мина добре“, каза Улиг след мача.

Заради инцидента и шестия пореден мач без поражение RWE можеше да се задоволи с равенството. Дори ако, както и срещу Цвикау, отборът на Есен пропусна да победи съперник в битката за оставане в лигата на Хафенщрасе. Но: RWE е спечелил всичките си три последни мача като гост.

И: В последния мач за годината Rot-Weiss Essen ще пътува отново в понеделник (14 ноември, RevierSport live ticker) – до Grünwalder Straße до TSV 1860 München. Може би добър знак за завършване на годината с три точки…