Успешен дебют на Ватеншайд за новия треньор Явузаслан

Engin Явузаслан отбеляза успешен дебют като треньор на SG Wattenscheid 09. Отборът от Оберлигата спечели със стил областната купа.

Три дни след като подписа договора си с SG Wattenscheid 09, Енгин Явузаслан отпразнува първата си победа като треньор на традиционния клуб.

Във втория кръг на областната купа на Бохум SGW спечели с 3:0 срещу отбора от А-лигата Шварц-Вайс Епендорф.

Зрителите трябваше да чакат голове до малко преди полувремето. Тогава Марко Чирило реализира дузпа, за да поведе в резултата (40-та минута). Преди това Феликс Касалино беше фаулиран. През второто полувреме Чирильо вкара дузпа с далечен удар (56-та), а малко преди края Джамал Ел Мансури вкара последния гол (88-та).

След успешния си дебют Явузаслан и неговият отбор ще се изправят пред много по-голямо предизвикателство следващата неделя. TSG Sprockhövel ще пристигне в Лохрайде за осмия мач от Оберлигата (15:00 ч., RS-Liveticker).

„Това е силен отбор, който е физически брутален“, предупреди треньорът, който вече е срещал TSG през този сезон с бившия си клуб SpVgg Vreden (1:1). „Определено ще бъде труден мач. Но с подкрепата на феновете искаме да постигнем първата си домакинска победа през този сезон“.

Вимелхаузен отстрелва отбор от А-лигата

Конкордия Вимелхаузен, лидерът във Вестфаленлига 2, също се подвизаваше в четвъртък вечерта на стадион „Бохум Крайслер“. И тимът на треньора Карстен Дрол не показа никаква милост към отбора от А-лигата TuS Kaltehardt. Крайният резултат бе 17:0, като още на полувремето резултатът бе 8:0.

Тим Васерлоос и Леон Франке бяха най-резултатните играчи на Вимелхаузен – те отбелязаха по пет гола. Освен това Рене Михен (3), Ленарт Декер, Атакан Узунбас и Патрик Захер успяха да се класират за следващия кръг.