Успешна генерална репетиция – Зебрите печелят без треньора Торстен Цигнер

MSV Duisburg спечели последния контролен мач преди началото на сезона. Зебрите спечелиха без треньора Торстен Цигнер.

MSV Duisburg приключи успешно генералната си репетиция преди началото на сезона в трета лига. Зебрите спечелиха с 2:1 (1:1) срещу холандския втородивизионен отбор De Graafschap Doetinchem в съботния следобед. (Прочетете за мача в рубриката „На живо“)

Отборът на Дуисбург трябваше да се справя без своя треньор Торстен Цигнер за мача, който се игра на стадиона на ПСВ в Хомберг. В петък 45-годишният специалист трябваше да претърпи рутинна операция, но се очаква да се завърне в отбора за началото на предстоящата тренировъчна седмица.

Затова сътреньорът Михаел Хиемиш пое отговорността – и изпрати на терена единайсеторка, която може да бъде на терена и в началото на третата лига след седмица.

Предвождани от новоизбрания капитан Себастиан Май, 2253 зрители видяха как MSV поеха инициативата в началната фаза. Никлас Кьоле реализира попадение от кръста на новото попълнение Томас Пледл (6).

MSV Duisburg: Бакир вкарва победния гол след смяна

Но не след дълго холандските фенове, които са в приятелски отношения с отбора от Дуисбург, също можеха да се зарадват. Гостите изравниха още при първата си възможност, а Лион Каак вкара гола (15-и). Резултатът се запази на това ниво до полувремето – също и защото дуисбургчани бяха пропуснали няколко добри възможности.

MSV Duisburg - De Grafschaap 29 юли 2023 г.
MSV Duisburg – De Grafschaap 29 юли 2023 г.

Съдията трябваше да прекъсне играта в началото на втория период. Холандските фенове бяха задействали пиротехнически средства и за кратко видимостта беше силно ограничена.

След кратко прекъсване играта продължи – и MSV направиха четворна смяна. Междувременно отборът на Мейдерих чувствително бе загубил позиции в сравнение с първото полувреме, не вървеше много напред.

Ето защо беше някаква изненада, че те изведнъж отново поеха инициативата. Влезлият като резерва Алаа Бакир се озова на дрибъла и направи резултата 2:1 (74-ата минута). Неговият гол беше последното забележително действие в мача. И тъй като в заключителната фаза започна да гърми, съдията прекрати мача предсрочно.

Така, след като като цяло подготовката беше смесена, MSV натрупа ново самочувствие преди откриването на сезона при гостуването на SC Freiburg U23 следващата събота (16:30 ч., RS-Liveticker).

MSV Duisburg – De Graafschap Doetinchem 2:1

MSV Duisburg: Мюлер – Битер (64. Фелтшер), Флекщайн, Май, Могултай – Бакалорц (64. Кнол), Яндер (86. Щирлин) – Пледл (86. Мишелбринк), Пуш (64. Анхари), Кьолле (47. Екене) – Гирт (64. Бакир)

De Graafschap: Bakker – Kaak (65. Wevers), Fortes, Schenk, Lammers – van Gilst (71. Bouihrouchane), Önal (79. Hardeman) – Yadir (46. Brittijn, 59. Hassan), Warmerdam (79. van der Heiden), Schoppema – Haen (46. Raterink)

Голове: 1:0 Кьолле (6.), 1:1 Каак (15.), 2:1 Бакир (74.)