Фабиан за подготовката, дефицитите и новопристигналите

Футболен клуб VfL Бохум завърши зимната си подготовка без победа в Бундеслигата. Патрик Фабиан, управляващ директор „Спорт“, прави равносметка.

VfL Bochum се тества два пъти в петък. Две групи се опитаха да спечелят в последния ден от подготовката. Но срещу унгарския втородивизионен отбор Diósgyőri VTK (0:3), както и срещу FC Luzern (1:1) те не успяха да постигнат успех.

Седмица преди рестарта на Бундеслигата (21 януари, 15:30 ч., на живо в тикера на RS) срещу Херта БСК, RevierSport разговаря с Патрик Фабиан, управляващ директор на спорта, за подготовката без победа, дефицитите на отбора и ролята на новите попълнения.

Патрик Фабиан, тренировъчният лагер е към края си. Какво е вашето заключение?

Мисля, че работихме много добре тук, но за съжаление Бог не ни даде победа в тестовите мачове. И в крайна сметка това е смисълът на футбола. Дотам трябва да стигнем, за да се възнаграждаваме подобаващо в лигата и да постигаме победи.

Седем тестови мача без победа. Къде виждате причините?

Трябва да се гледа диференцирано. Преди Коледа бяхме уморени, отборът винаги беше разбъркан и не беше добре сработен в един или друг момент. Това не може да бъде извинение за това, че не печелите мачове. Това се отнася и за тренировъчния лагер тук. В крайна сметка можеш да положиш колкото си искаш усилия, важното е да спечелиш, а ние не спечелихме. Трябва да признаем това, но не трябва да го поставяме по-високо, отколкото е. Защото ако бяхме спечелили всичко, нямаше да ни е от полза, ако нещата в Бундеслигата се объркат.

Какво все още липсва на отбора в момента?

Окончателната консистенция. Особено в последната третина често имаме добри възможности да влезем в наказателното поле, но просто не успяваме да вкараме топката или сме малко небрежни в техническо отношение. Ето защо пропускаме добри възможности. От друга страна, трябва да кажем, че просто трябва да останем без грешки. Не успяхме да направим това в мачовете и съперниците ни наказаха директно. Така в крайна сметка се постигат резултатите. Разбира се, мачът срещу Диошдьори не беше достоен за Бохум, а останалите мачове бяха нормални от гледна точка на ангажираността и начина, по който се представихме. Но както казах, всичко е свързано с победата.

Изглежда, че Кевен Шлотербек се е наложил. От друга страна, Пиер Кунде не беше в (очевидно по-силната) втора група в петък. Означаваше ли това нещо?

Ставаше дума за това Пиер да получи 90 минути. Разбра го. За него е важно да изкара цялото разстояние. Играе в Световната купа, но не и дълго време преди това. Беше важно всеки играч да има 90 минути в краката си. Това не говори много за това какво ще се случи срещу Берлин.

Успокоение ли е, че нещата най-накрая отново започват да се случват след дългата зимна почивка и подготовка?

Вече е достатъчно, проточи се. Следващата седмица отново се връщаме към точките и всичко, което се случваше през последните няколко седмици, е малко безсмислено. Всички копнеят състезанието да бъде срещу други отбори от Бундеслигата.