Фаворитите печелят – Bövinghausen и Lotte продължават напред

В Оберлига Вестфален фаворитите не показаха слабост в събота.

Шестият ден в Оберлига Вестфалия бе открит с два мача в съботния следобед. Двата фаворизирани отбора излязоха победители и поставиха конкуренцията под напрежение.

TuS Bövinghausen стартира с гостуване на Виктория Клархолц. Виктория бе започнала сезона с четири точки и се намира в дъното на таблицата, а TuS имаше възможност за аванс в сравнение с останалите от горната група. Пет отбора влязоха в двубоя с по десет точки.

И дортмундци, които спечелиха мача в Клархолц с 3:0 (1:0), се възползваха максимално от предоставената им възможност. През първото полувреме Андре Деж направи 1:0 за ТуС, след смяната на краищата Маркус Баум получи жълт картон (54-и), а Гордън Уайлд добави за 2:0 (76-и). В заключителната фаза Бубакари Фадика направи всичко ясно (90-ата), а преди това играчът на Виктория Юлиан Линеман също беше изгонен с директен червен картон (88-ата).

ТуС остава непобеден от откриващото поражение срещу АСК Дортмунд. Ето какво каза треньорът Кристиан Кнапман за поредицата на своя отбор.

Лоте с двойно попадение в края на полувремето

По-късно се намесиха и лидерите в лигата, които искаха да защитят мястото си под слънцето. И също като Бьовингхаузен, Sportfreunde Lotte си бяха написали домашното.

На терена на SG Finnentrop-Bamenohl Sportfreunde постигнаха победа с 5:1 (2:0), която бе съвсем безпроблемна в дълги периоди, и отново изпревариха TuS Bövinghausen във временното класиране.

Двойно попадение на Буринюй Нюидин (23-и) и Марк Хайдер (26-и) изведе фаворитите на победния път през първото полувреме, а Макс Ритер увеличи преднината на 3:0 през второто полувреме (55-и). Домакините поне успяха да вкарат утешителен гол пред около 250 зрители: Филип Хенес вкара временното 1:3 (71) чрез дузпа за игра с ръка. Последният гол бе отбелязан от Толга Йоздемир в 81-ата и 88-ата минута.

По този начин за SG Finnentrop-Bamenohl продължава чакането за втора победа след откриващия мач на SG Wattenscheid. След тази победа Lotte ще влезе в неделния мач като лидер в лигата с поне 13 точки.