Феновете на Гладбах предизвикват прекъсване – налага се намесата на пожарната

Домакинският мач от Бундеслигата на VfL Bochum срещу Borussia Mönchengladbach започна с десет минути закъснение. Флаговете на гостите закриха аварийния изход.

Когато феновете на VfL Bochum все още пееха силно „Бохум“ на Херберт Грьонемайер на Рурщадион в събота, ръководството на стадиона внезапно намали музиката. След това в 15,27 ч., малко преди планирания начален час на мача от Бундеслигата срещу Борусия Мьонхенгладбах, беше направено „важно съобщение“ към гостуващите фенове: „Моля, свалете флаговете на оградата на евакуационните врати, в противен случай мачът няма да започне“, каза дикторът на стадиона.

В 15,34 ч. обаче феновете на Гладбах все още не бяха реагирали на съобщението. Двата отбора влязоха на терена, но дикторът на стадиона отново се позова на съобщението на съдията Феликс Брих, че няма да надуе свирката, докато не бъдат свалени флаговете на охранителните изходи.

Специалистите от Gladbach трябваше да се молят на феновете и едва десет минути след предвиденото начало на мача в 15:30 ч. привържениците се смилиха и мачът можеше да започне. В знак на протест привържениците на Борусия първоначално прекратиха подкрепата си.

Сякаш това не беше достатъчно, но когато Гладбах поведе, на терена бяха хвърлени пиротехнически средства. Отново се наложи Брих да прекъсне играта за няколко минути. Тъй като някои от димките бяха хвърлени директно пред собствения им блок, едно знаме се запали. Пламъците трябваше да бъдат потушени от бързо реагиралата пожарна команда. След няколко минути играта можеше да продължи.

Кликнете тук, за да гледате на живо

Голяма част от организираните фенове напуснаха стадиона, като оставиха първите редове на блока за гости празни. Те вече не виждаха, че на почивката Гладбах вече водеше с 3:0.