Феновете на Aue се подиграват на привържениците на RWE и подаряват знаме

В мача между Erzgebirge Aue и Rot-Weiss Essen феновете на домакините представят знамето на гостите и се подиграват с някои от феновете на RWE.

Малко повече от половин час след началото на второто полувреме в мача между Ерцгебирге Ауе и Рот-Вайс Есен (на живо в тикера на РС) феновете на гостите гледат в посока на домакинския кривак. Феновете на Ерцгебирге Ауе представиха знамето на привържениците на RWE в собствената си крива – подходящо обърнато.

На няколко метра над знамето в лилаво-белия блок на феновете също имаше транспарант. „Rot-Weiss Essen. Пийте, яжте, забравете знамето“ беше написано на парче тапет. Очевидно привържениците на Есен бяха забравили знамето си по време на посещение в ресторант. По този начин привържениците на Ауе се подиграваха на феновете на RWE.

Феновете на Есен в блока за гости на Ауе почти не реагираха на действията на привържениците на Ауе. Те отправиха недружелюбни поздрави към домакините криво-ляво със скандиране, но нищо повече не последва от пътуващите фенове от Рурпот. Около 550 фенове на RWE подкрепиха своя отбор в Ерцгебирге.

Сред ултрасите флагът е своеобразна светиня. То е най-важната утвар на съответната група. В миналото неведнъж се е случвало групите да се разпадат. Флагът, представен от феновете на Ауе, обаче не беше флага на оградата на някоя от ултрас групите в Есен. В резултат на това реакциите от страна на кривата група на Есен бяха доста сдържани. Собствениците на знамето обаче сигурно са били много раздразнени

За RWE мачът в Ауе в началото на годината е чудесна възможност. При победа много успешната 2023 г. може да продължи – и мечтите на червено-белите за промоция могат да продължат. Три точки ще поставят RWE на местата за изпадане за момента. На почивката RWE водеше с 1:0 в Ерцгебирге с гол на Исая Йънг след само 58 секунди. С напредването на мача обаче Aue се представяше все по-добре и имаше добри възможности да изравни