Феновете обиждат вербално играчите на S04 – летят чаши с напитки

Над 10 000 фенове на Шалке бяха в Берлин – и бяха разочаровани. Гераортс отправи няколко думи към привържениците след последния съдийски сигнал.

Два дни преди гостуването на Херта БСК Карел Гераертс говори за предстоящата задача и обстановката на „Олимпиащадион“, а треньорът на Шалке 04 изпадна във възторг. Това е един от мачовете, които той очаква с особено нетърпение, каза той, като спомена и многото фенове на S04 на мача в столицата. Той черпи енергия от такива моменти като треньор.

В 15,30 ч. в неделния следобед настроението на треньора е съвсем различно. Няколко минути след поражението на Шалке с 5:2 Гераертс беше разочарован и объркан от слабото представяне на своя отбор – той дори постави под въпрос характера на отбора.

За 42-годишния белгиец беше важно да каже няколко думи на феновете – думи на извинение. „Трябва да се извиня на феновете“, каза той. „На всички онези, които пътуваха толкова далеч, за да видят такова представяне.“

Горчиво беше за Гераертс и неговия екип, когато след мача отидоха на трибуната на гостите на Олимпийския стадион. Специалистите бяха освиркани и обиждани от над 10 000 привърженици и дори бяха хвърлени няколко чаши с напитки в посока на играчите

„Искаме да ви видим да се биете“, пееха голяма част от феновете в пълно разочарование. Тъй като конкурентите в битката за изпадане събраха значителен брой точки в 25-ия ден на мача (Лаутерн с равенство, Рощок и Брауншвайг с победи), Шалке 04 отново се страхува от изпадане в трета дивизия. Те са само на две точки от местата за изпадане и на три точки от първото място за директно изпадане.

Шалке ще има възможност да се поправи едва на Великденската неделя (31 март) у дома срещу Карлсрухер СК – и въпреки домакинския мач, на кралскосините няма да им е лесно. Паралелно с поражението на Шалке с 1:5, КСК спечели със 7:0 срещу 1. FC Magdeburg