Феновете празнуват отбора в Аугсбург и освиркват Шалке 04

След победата с 3:0 в Аугсбург Борусия Дортмунд е на път към шампионата. Привържениците на BVB си спретнаха огромно парти.

Борусия Дортмунд има дългоочаквания гол близо до себе си. С победата с 3:0 в неделя във ФК Аугсбург BVB се възползва от подхлъзването на Байерн Мюнхен и си върна лидерството в Бундеслигата един мач преди края на сезона. Победа срещу FSV Майнц 05 ще означава първа шампионска титла на Германия от 2012 г. насам. Себастиен Халер с хеттрик и Юлиан Брандт отбелязаха празничните голове през второто полувреме.

Напрежението сред 5000-те фенове на BVB на стадион WWK Arena в Аугсбург също бе освободено най-късно в заключителната фаза. Жълто-черните привърженици, които още преди мача представиха хореография, отпразнуваха шумно празника и имаха явен суверенитет в настроението на стадиона.

В победния си устрем привържениците на Дортмунд отправиха специални поздрави и към местния съперник Шалке 04. Под мелодията на „Always Look on the Bright Side of Life“ от филма „Животът на Брайън“ скандирането на BVB „Борусия Дортмунд ще бъде шампион, а Шалке ще отпадне“ звучеше в продължение на минути из стадиона.

ФК Аугсбург - BVB 21 май 2023 г.
ФК Аугсбург – BVB 21 май 2023 г.

Защото, докато BVB се радваше на перфектен 33-и мач, ситуацията за „Кьонигсблауен“ отново стана много по-несигурна този уикенд. Въпреки че S04 поне взе точка при равенството 2:2 срещу Айнтрахт Франкфурт, защото VfB Stuttgart спечели с 4:1 при FSV Mainz 05, а VfL Bochum вкара 1:1 на Херта БСК в добавеното време, Шалке се смъкна до 17-о място в таблицата и трябва отново да се страхува от изпадане след 2021 г.

На отбора на Томас Рейс му предстои домакинство на РБ Лайпциг следващата седмица – изключително трудна задача. В случай на поражение Шалке със сигурност ще изпадне – напълно възможно е след това двамата отново да пеят в Дортмунд:

Дортмунд: за собственото си първенство и за отпадането на Шалке.