ФК Мюлхаймер вкарва гол при загуба, първа домакинска победа за Бьовингхаузен

Четири мача бяха на дневен ред в двете висши лиги. ФК Мюлхаймер взе 1:1 от Хилден, докато беше в числено превъзходство, а Тюркспор Дортмунд вкара гол в Мюнстер.

Още в събота трябваше да се изиграят два мача в 3-ия ден от първенството в Оберлига Нидеррайн. Germania Ratingen и SV Straelen вече бяха завършили наравно 1:1 в петък вечерта.

KFC Uerdingen явно запази надмощие в двубоя със Sportfreunde Hamborn и спечели с 3:0, което е първата им победа за сезона.

Новаците от ФК Мюлхаймер се изправиха срещу миналогодишния вицешампион VfB Хилден и въпреки трудността на задачата се надяваха на първата си победа в новата дивизия. Първият неуспех обаче дойде още в самото начало, когато лятното попълнение Каната Тодате вкара първия си гол за Хилден в 10-ата минута и направи 1:0.

През второто полувреме мюлхаймци се отслабиха с изгонване, но в заключителната фаза промотираният отбор успя да вкара последния гол за равенството 1:1. Анил Йълдъръм (81-ата минута) спаси втората точка на МФК за сезона, докато VfB пропусна да постигне втората си победа, въпреки че беше в числено превъзходство.

Два мача бяха на дневен ред и в Оберлига Вестфален. Резервният отбор на Преусен Мюнстер прие Тюркспор Дортмунд, а ТуС Бьовингхаузен се срещна с ФК Брюнингхаузен.

В Мюнстер Türkspor Dortmund опитаха силите си в атака и след леки проблеми в началото имаха повече шансове. Така отборът на треньора на гостите Себастиан Тирала заслужи и 1:0 на полувремето, което Семих Йигит отбеляза от дузпа в добавеното време на първото полувреме.

Тюркспор отново започна второто полувреме с голям натиск, но не успя да вкара втори гол и получи наградата: Лука Щайнфелд вкара за 1:1 след изпълнение на свободен удар (73-ата минута). В емоционалната финална фаза шансове имаше и от двете страни, като най-добрият от тях бе на Назарено Чикарели от Тюркспор, който не успя да вкара от дузпа срещу вратаря Роман Шабинг (83-та). Резултатът беше равен и Дортмунд остана без победа.

Първа домакинска победа за Бьовингхаузен

ТуС Бьовингхаузен започна добре в дербито срещу Брюнингхаузен и поведе чрез Илкер Алган (38-и). Веднага след почивката обаче гостите бяха тези, които изравниха чрез Флориан Гондрум (46-и) – 1:1.

С напредването на мача той стана все по-разгорещен, включително с червен картон срещу скамейката на домакините. След това Албин Таки (61-ви) успя да даде преднина на ТуС, която отборът на Кристиан Кнапман донесе за първата си домакинска победа.