Фортуна Кьолн обръща изоставането си с 3:0 – Велберт понася удар

Фортуна Кьолн обръща дефицит от три гола, SSVg Велберт изпуска победата от ръцете си: Петъчните мачове от ден 15 на Регионална лига Запад.

Какъв мач! Фортуна Кьолн обърна дефицита от 3:0 срещу Борусия Мьонхенгладбах II в победа с 4:3 в петък вечер!

Още в началото стана ясно, че този мач няма да бъде битка в защита. Шио Фукуда се възползва от момент на невнимание след осем минути, за да изведе „жребчетата“ напред с 1:0.

В 31-ата минута японският нападател отново се озова на опасна позиция и направи резултата 2:0 (31′). Малко след това партньорът му в атаката Мика Шрьоерс дори увеличи преднината на 3:0 (41′), което предизвика смут сред отбора на треньора Маркус фон Ален заради предполагаем фаул в изграждането на топката.

Фортуна обаче не се предаде. Леон Демай отбеляза изравнителното попадение в края на полувремето (45′). Основите за завръщането бяха положени.

След час игра Марвин Мика намали изоставането си на 2:3 с ефектен гол (59′), а след това Доминик Ланиус направи 3:3 (80′). Но Фортуна искаше повече. И Фортуна получи повече.

В 90-ата минута Мика проби и пресече в средата на терена. Първият опит беше блокиран, но след това Кингсли Сарпей вкара за 4:3! Благодарение на демонстрацията на сила Фортуна Кьолн се изкачи на три точки от лидера Бохолт, но има изигран един мач повече.

SSVg Velbert понесе късен удар

ССВг Велберт изпусна две важни точки срещу изпадащите у дома срещу СК Падерборн II в последната секунда.

Иляс Анса направи 1:0 за гостите след половин час игра (30′). Тимо Мелих обаче обърна мача по-малко от пет минути по-късно с попадение (32′, 34′).

Домакините дълго време вървяха към важни три точки, преди Мартин Енс да вкара топката в ъгъла с последния съдийски сигнал, за да направи 2:2. Велберт остава на предпоследно място в Регионална лига Запад с единадесет точки.

Фортуна Дюселдорф II и Шалке II си поделят точките.

Вторите отбори на Фортуна Дюселдорф и ФК Шалке 04 си поделиха точките – 1:1.

Дюселдорф поведе след 17 минути. Андреас Иван обаче успя да изравни от дузпа в продължението на първото полувреме.

Алемания Аахен и ФК Гютерслох спечелиха

Алемания Аахен се върна на победния път след поражението с 3:0 срещу 1. FC Bocholt. У дома на „Тиволи“ Кайзерщадтерн успя да спечели с 1:0 срещу SC Wiedenbrück. Антон Хайнц отбеляза гола на деня в 18-ата минута.

В последния мач за вечерта FC Gütersloh спечели с 2:1 (2:0) срещу SV Rödinghausen. Патрик Тварджик (25) и Джефри Обст (35) решително поставиха своя отбор на пътя към победата през първото полувреме. Последвалите удари на гостите бяха без последствия