Фрей може да започне, Рейс има нови алтернативи

Шалке го очаква труден домакински мач срещу РБ Лайпциг. Това казва треньорът Томас Рейс преди домакинския мач във вторник.

Натискът върху Шалке продължава да се увеличава. След поражението от Айнтрахт Франкфурт S04 вече изостава на шест точки от мястото, даващо право на изпадане, преди последния мач от първия кръг.

Но за отбора на треньора Томас Рейс няма да стане по-лесно. Във вторник (18:30 ч.) РБ Лайпциг ще пристигне в Гелзенкирхен. Отборът на треньора Марко Роуз няма загуба в девет мача в Бундеслигата и наскоро постигна равенство 1:1 срещу Байерн.

Това не говори в полза на Шалке, но поне има някои положителни новини по отношение на персонала. Доминик Дрекслер (след болестта на Корона) и Марчин Камински отново са готови за място в състава. Родриго Залазар (след счупена метатарзална кост) ще трябва да почака още малко.

В очакване на 90-те минути срещу петия отбор в таблицата, Рейш подчертава: „Радвам се, че тренировъчната база отново се запълва. Алекс Крал се представи добре на тренировките. Надявам се, че няма да има пречки и че ще можем да продължим да го изграждаме. Дрекслер и Камински отново могат да тренират пълноценно. Лео Греймл е тренирал само няколко пъти. Наясно съм, че все още не може да играе по 30 или 40 минути. В момента той може да играе десет или 15 минути. „

Франкфурт - Шалке21. януари 2023 г.
Франкфурт – Шалке21. януари 2023 г.

Поради това той няма да бъде в стартовата единайсеторка, което Рейс все още не искаше да разкрива. Единственото, което е ясно, е, че след повече от 360 минути без собствен гол, нападението е най-голямата строителна площадка. Рейс обяснява: „Трябва да продължим да работим, но не трябва и да се напрягаме. Работим върху завършването си, трябва да разкъсаме възела. Съзнателно поемаме рискове и на терена. За съжаление в момента не успяваме да вкараме гол. Въпреки това ще влезем в мача със самочувствие – видяхме, че можем да се справим в лигата. Едно е ясно: тази готовност да бягаш и да се бориш трябва да бъде стандарт.“

А в предни позиции свежият импулс може да помогне; във всеки случай треньорът потвърди, че обмисля да включи новия нападател Михаел Фрей от началото на мача с Лайпциг. Рейс: „Той има страхотен манталитет и иска да го покаже тук. Вече имаме добра комбинация в центъра на атаката.“