Фринтроп се откъсва, преследвачите се подхлъзват, Фронхаузен се свлича надолу

Въпреки че Adler Union Frintrop спечели 11-ия ден от Landesliga Niederrhein, много от преследващите го отбори загубиха позиции. Фронхаузен продължава да се плъзга по масата.

В 11-ия ден на Ландеслига Нидеррайн 3 Adler Union Frintrop спечели по категоричен начин и се отдалечи от върха. Преследващите отбори Mintard, Remscheid и Wermelskirchen загубиха. Фронхаузен се свлича все по-надолу в таблицата.

DJK Adler Union Frintrop – SV Wermelskirchen 5:1 (2:0)

Лидерите не показаха никаква слабост и победиха петия отбор от Вермелскирхен с 5:1. Максимилиан Тисен вкара гол преди почивката, за да постави мача извън съмнение (17./44.). След почивката Елиас Брехман (49-и), най-добрият реализатор Яник Райнърс (52-и) и Тим Бьониш (63-и) увеличиха резултата.

Утешителният гол за Вермелскирхен вкара Али Ерен Ериурук (80-и). Фринтроп спечели този много важен мач, защото при поражение между отборите щеше да има само две точки, а сега те са осем.

SF Niederwenigern – FSV Vohwinkel 1:0 (1:0)

SF Нидервенигерн, изпаднал от Оберлигата, се завръща на правилния път в Ландеслигата и вече е непобеден в четири мача. Отборът на Марсел Краушаар спечели с 1:0 срещу FSV Vohwinkel с гол на Саша Фридрих (37-ата минута). С трите точки Niederwenigern се изкачи на второ място в таблицата, на две точки пред Mintard. Лидерът Frintrop все още е на четири точки.

DJK Blau-Weiß Mintard – SpVgg Steele 3:3 (2:2)

И отборът на Кристиан Кнапман също се провали в надпреварата за промоция. Те успяха да постигнат само равенство 3:3 срещу SpVgg Steele. Мачът започна добре за Mintards. Шого Табата (16-и) и Морено Мандел (23-и) дадоха преднина на синьо-белите с 2:0.

Но още преди почивката Steele изравни с попадение на Илиас Елуриачи (28./45.). В средата на второто полувреме Мандел отново поведе (76-та минута). В крайна сметка обаче последната дума имаше Стийл в лицето на Тимо Никел (88-о място). Загубата на една точка означава, че Niederwenigern задминава Mintard на второ място, а Frintrop също намалява разликата с отбора на Knappmann на шест точки.

SC Velbert – FC Remscheid 1:0 (1:0)

SC Велберт спечели с 1:0 срещу ФК Ремшайд, като Андри Бузоли вкара гола на деня в 37-ата минута на мача. Ремшайд вече няма победа в три мача в лигата и губи връзка с челните места. Лидерите Adler Union Frintrop вече са на седем точки.

SC Reusrath – VfB Frohnhausen 4:2 (1:1)

VfB Фронхаузен се свлече все по-дълбоко в дъното на таблицата с поражение 4:2 срещу SC Reusrath и вече е на трето последно място. До 78-ата минута „лъвовете“ дори водеха с 2:1. В последните минути обаче Максимилиан Щайнебах изравни (78-ата минута), а след това завърши безупречния хеттрик и победата с още два гола (90-ата/90-ата+2-ата минута).