„Футбол с едно докосване“ – BG Überruhr постави съперниците си под напрежение с победа с 9:0

BG Überruhr иска да бъде в националната лига. В момента те прилагат думите си във впечатляващи действия.

ФК Блау-Гелб Юберрур и СВ Генц Осман Дуисбург са влезли в ожесточен двубой в Безиркслига 6 за промоция в Ландеслигата.

И изглежда, че победата с 2:0 в топ мача преди няколко седмици е дала на FC Blau-Gelb Überruhr истински тласък. Защото гордият рекорд след трите точки в попадението.

Два мача, шест точки и впечатляващ резултат от 17:1 гола. Първият беше победата с 8:1 срещу SV Rot-Weiß Mülheim. Но още по-впечатляващо беше 9:0 в сряда вечерта срещу петия в класирането SC Werden-Heidhausen.

Треньорът на BGÜ Мурат Аксой дори се възхити пред WAZ от „футбола с едно докосване“ на моменти.

Говорейки за мача, треньорът обясни, че е успял да постави Генч Осман под напрежение преди собствения си мач в четвъртък в Мюлхаймер СВ 07 с един мач повече и шест точки преднина. „Това беше нашата цел. Това казах и на отбора преди мача. Но все още не трябва да гледаме към другите, а просто трябва да си свършим работата“.

Ако успеят да го направят, както срещу Верден-Хайдхаузен, тогава отборът изглежда неудържим. Само след дванадесет минути резултатът беше 4:0 – какъв разтърсващ старт. Алисон Рафаел Лейте Дос Сантос вкара четири гола само тази вечер – сега той има 16 гола този сезон и изпревари във вътрешната статистика Ибрахим Байрактар, който се е разписвал 14 пъти. Още по-напред от двамата е стрелецът на BGÜ Ахмет Кизилисик, който вече е отбелязал 23 пъти.

Вторият мач за вечерта беше двубоят от сутерена между SC Türkiyemspor Essen и 1. FC Mülheim – 4:3 беше резултатът след горещи 90 минути, което позволи на Türkiyemspor Essen да изпревари Mülheim в сутерена. Засега и двата отбора са на четири точки от първото място за изпадане – но това може да се промени в четвъртък в другите мачове