Хагеман се завръща – WSV изхвърля разочарованието си от гърдите

Wuppertaler SV изигра контролен мач на официален празник – с успех. Борещият се за оцеляване отбор от регионалната лига спечели с 8:1 (4:1) при гостуването си на VfB Schwelm.

Посещенията в съседния град Швелм са традиция за Wuppertaler SV. От четири години обаче амбициозният отбор от регионалната лига не е играл контролен мач срещу отбора от областната лига VfB Schwelm.

Във вторник следобед отново беше това време: ВСВ посети Швелм, за да влезе в ритъм преди сблъсъка от лигата срещу SV Lippstadt. Капитанът Кевин Питлик и Мерт Гьокан, двамата защитници, които бяха отстранени в лигата, бяха в стартовата единадесеторка, а новото попълнение и надежда в атака Марко Теразино също започна. През второто полувреме Кевин Хагеман отпразнува завръщането си след дълга контузия.

Целта на отбора от регионалната лига беше ясна: след позорното поражение за купата в Алстаден (3:4 б.в.) и горчивото поражение в дербито във Велбер (0:1) отборът на старши треньора Хюсейфе Доган най-накрая искаше отново да спечели. По-скоро казано, отколкото направено: WSV се отърси от разочарованието си в Швелм и отпразнува победа с 8:1 (4:1). Единственият минус беше голът, допуснат в 43-ата минута от Ангелос Павлидис.

Въпреки че съперникът беше „само“ отбор от областната лига, положителните прозрения надделяха над отрицателните след последния съдийски сигнал: Нападателят Дамян Маркета, който чакаше гол в лигата от края на август, придоби самочувствие и отбеляза требъл. Кевин Родригес Пирес, Жеф Чуангу, Семир Шарич и двамата таланти от U19 Питър Кинге и Валон Жуши също добавиха към списъка на голмайсторите.

Най-вече рутинната работа в лигата продължава. За Wuppertaler SV програмата преди домакинския мач срещу SV Lippstadt е проста: отборът на Доган иска да се върне на правилния път и да спечели първия си мач след победата с 2:0 над Wegberg-Beeck преди повече от месец.

Началото на срещата на стадион IMS Arena във Велберт е в 14:00 ч. в събота. Седмица по-късно третият отбор в таблицата ще пътува до Ро-Вайс Оберхаузен в мач от горната част на таблицата.