Хайденхайм се доближи до топ дуото от втора дивизия

1. ФК Хайденхайм увеличи натиска върху водещото дуо във втора Бундеслига в надпреварата за промоция.

Отборът на треньора Франк Шмидт спечели с 1:0 (0:0) при кандидатите за изпадане Арминия Билефелд и се доближи на две точки от второто място след равенството в топ мача между лидерите Дармщат 98 и Хамбургер СВ (1:1).

Стефан Шимер (70-та) отбеляза победното попадение пред 17 251 фенове, което осигури и мястото на Хайденхайм в зоната на изпадащите – ФХГ е на четири точки пред четвъртия СК Падерборн. За Билефелд, от друга страна, това беше трето поредно поражение и 16-ият в класирането отбор остава дълбоко в битката за изпадане.

Хайденхайм изпитваше затруднения през първото полувреме, седмица след победата си с 5:0 над Нюрнберг, Тим Клайндиенст и атаката на неговия отбор се раздвижи бавно. Домакините на треньора Даниел Шернинг изглеждаха по-бдителни и създадоха по-добрите шансове.

Дори след почивката Арминия беше много по-близо до гола, но Жомен Консбрух (59-и) пропусна най-добрата възможност. Почти от нищото обаче Хайденхайм нанесе удар: Шиммер вкара щастлив гол от разгара на акцията.

Магдебург спечели важен мач в битката за изпадане

1. фК Магдебург отпразнува важна победа в борбата за изпадане във Втора Бундеслига. Отборът на треньора Кристиан Тиц спечели с 2:1 (0:0) срещу Хановер 96 и се отдалечи от местата, даващи право на изпадане, с 24 точки на сметката си.

Головете за Магдебург вкараха Барис Атик (48) и Люк Кастаньос (61). Изоставането от 17-ия Jahn Regensburg вече е четири точки. Луис Шауб (69-та) вкара за Хановер, които бяха с намален състав, след като в 55-та минута Фабиан Кунце получи жълт картон. Долносаксонците, които остават в средата на таблицата, вече шест мача нямат победа.

Магдебург имаше повече от играта в началото и първоначално имаше по-добрите шансове, а Хановер стана по-активен едва в средата на първото полувреме. След почивката Атик и Кастаиньос възнаградиха усилията на гостите, а Хановер понесе и горчив удар, когато Кунзе беше изгонен за повторна груба игра. След изпълнение на свободен удар стражът на FCM Доминик Рейман спаси, но Шауб беше на мястото си. След това Хановер натисна за изравнителен гол.

Престижна победа в северен двубой: Санкт Паули победи и Рощок

ФК Санкт Паули записа престижна победа срещу Ханза Рощок и остава безгрешен под ръководството на треньора Фабиан Хюрцелер. В северния двубой, който беше класифициран от полицията като мач с повишена сигурност, киецът победи съперника си от Балтийско море с 1:0 (1:0) и спечели петия си мач, откакто Хюрцелер пое поста.

Треньорът ликуваше на 30-ия си рожден ден, когато Джаксън Ървайн вкара откриващия гол в 26-ата минута на мача. Капитанът на Санкт Паули вкара с глава след прецизно подаване на Оладапо Афолаян и им позволи да скочат на седмо място. Рощок се смъкна до 13-о място.

Домакините имаха повече от играта през дълги периоди от време през първото полувреме, но се нуждаеха от малко късмет в завършващата фаза. Ханза изведнъж имаше три чудесни възможности да изравни, но не успя да се възползва от тях. Джон Верхук удари напречната греда с глава (45.+2).

Второто полувреме се забави с няколко минути заради масовото използване на пиротехнически средства в блока на Рощок. След това Ханза се мъчеше да изравни, а Верхук пропусна обещаващ шанс (78-та).

Мачът, който беше наблюдаван и от около 3000 гостуващи фенове, беше класифициран като т.нар. високорисков мач и беше съпроводен от голям брой полицейски служители. Целта на полицията беше да се избегне сблъсък между враждуващите фенски групи. Това беше постигнато преди началото на срещата.

По време на мача домакините съобщиха, че един стюард е трябвало да бъде откаран в болница ранен. Той е бил ранен, след като е бил „хвърлен от блока на гостите“.