Херта изпусна трета поредна победа, Оснабрюк изненада Хановер

Втородивизионните футболисти на Херта БСК не успяха да обърнат мача в Брауншвайг. Енгелхардт осигурява ликуването във VfL Osnabrück.

Херта БСК не успя да подчертае допълнително амбициите си във Втора Бундеслига. С равенството 1:1 (0:1) при кандидатите за изпадане Айнтрахт Брауншвайг берлинчани не успяха да постигнат решителен напредък към местата за промоция. Пред 22 636 зрители на стадиона на Айнтрахт Фабио Кауфман изведе домакините напред в 14-ата минута, а резервата Ибрахим Маза изравни в 52-ата минута. На Хасан Куручай от Брауншвайг беше показан червен картон след груб фаул срещу Палко Дардай (77′).

Херта беше особено разочароваща през първото полувреме и беше наказана още в началото заради пасивния си стил на игра. Кауфман получи грешен пас от Андреас Бухалакис в собственото си наказателно поле и завърши, за да поведе. Гостите се завърнаха от почивката на полувремето с напълно различен език на тялото. Влезлият като резерва Харис Табакович на два пъти пропусна да изравни малко след подновяването на играта. Маза, който също влезе като смяна на полувремето, се справи по-добре в 52-ата минута.

Когато в заключителните етапи Брауншвайг се оказаха с къси екипи, Херта натисна за победен гол. Но берлинчани нямаха добри възможности, въпреки че бяха в числено превъзходство. Сега Херта изостава на пет точки от третия в таблицата Хамбургер СВ, който в неделя приема Елверсберг. Брауншвайг е на 15-о място в таблицата, на две точки пред 16-ия Кайзерслаутерн.

VfL Osnabrück поднесе изненада с 1:0 срещу Hannover 96

Намиращият се на дъното на класирането VfL Osnabrück изненадващо победи кандидатите за промоция Hannover 96 и отпразнува първата си победа от седмия ден насам. В събота отборът на треньора Уве Кошинат спечели с 1:0 (0:0) на стадион „Бремер Брюке“, който отново беше разпродаден с 15 741 зрители. Ерик Енгелхардт (61-ва минута) отбеляза гола на деня за VfL. Въпреки победата Оснабрюк остава на дъното на таблицата в Бундеслига 2 с 15 точки. Това беше първото поражение за новата година за силните напоследък хановерци и горчив провал в надпреварата за промоция

След слабото първо полувреме Хановер първоначално успя да създаде някакво нападение. Хавард Нилсен (48′) отправи опит за удар над вратата, Марсел Халстенберг (51′) не успя да се възползва от две възможности за стрелба, както и Луис Шауб (52′), който изстреля топката от дистанция малко над вратата. След това на Osnabrück беше позволено да празнува: в 96 г. стражът Рон-Роберт Цилер не успя да отрази един корнер, Роберт Теше отново пусна топката в центъра, където Енгелхардт вкара с глава от близко разстояние.

Дебют за Кайзерслаутерн в домакинския дебют на Фанкел

1. фК Кайзерслаутерн претърпя тежко поражение при домакинския дебют на бившия треньор Фридхелм Функел. В 23-ия ден от 2-ра Бундеслига клубът от Пфалц заслужено загуби югозападното дерби срещу СК Карлсрухер с 0:4 (0:0). Докато гостите празнуваха първата си победа в Кайзерслаутерн от 1992 г. насам, ФКК затъваше все по-дълбоко в битката за изпадане.

Кайзерслаутерн изигра мача с черни фланелки в памет на бившия играч на ФКК Андреас Бреме, който почина във вторник вечерта. Преди мача имаше и минута мълчание. Двата отбора и съдийската бригада носеха траурни цветове. Пред 49 327 зрители на разпродадения стадион „Фриц Валтер“ мачът беше решен в рамките на седем минути. За гостите се разписаха Марвин Ваницек (51), Игор Матанович (58) и Паул Небел (82). Буду Живзивадзе (90.+1) се погрижи за крайния резултат в продължението на мача.