Херта побеждава Гладбах и напуска местата за изпадане – Кьолн побеждава Франкфурт

Hertha BSC отпразнува важна победа в битката си срещу изпадане в Бундеслигата.

Херта БСК отпразнува важна победа в Бундеслигата в борбата срещу изпадането.

Берлинчани спечелиха с 4:1 (1:1) срещу Борусия Мьонхенгладбах на домашния си Олимпийски стадион в неделя. Джесика Нганкам (30-ата минута), Мартон Дардай (52-ата), Дери Шерхант (90.+1) и Доди Лукебакио (90.+7/дузпа) вкараха първото попадение за Херта в Бундеслигата за тази година.

Благодарение на победата отборът на треньора Сандро Шварц напусна местата, даващи право на директно изпадане, и измести ВфБ Щутгарт от 16-ото място, даващо право на изпадане. Нико Елведи (17.) бе извел начело гостите, които заради поражението се смъкнаха до десетото място в таблицата.

Междувременно Айнтрахт Франкфурт претърпя неуспех в борбата за местата, даващи право на участие в Шампионската лига. Победителите в Лига Европа загубиха гостуването си на 1. фК Кьолн с 0:3 (0:0) в неделя и се смъкнаха до шесто място в таблицата на Бундеслигата. Головете за Кьолн, който все още има надежди за участие в европейските клубни турнири, отбелязаха Тимо Хюберс (49-ата минута) и Елис Скири с попадения (71-ата и 86-ата) след почивката.