Хилдман трябваше да мисли за този двубой от Регионалната лига по време на спектакъла 3:3

Preußen Мюнстер подари на феновете на „Преусенщадион“ един бурен мач в неделя – точно както преди година на ден в Регионална лига Запад.

Очевидно 26 ноември е синоним на зрелище в Преусен Мюнстер – поне тази и миналата година.

Вчера, в неделя, СКП се изправи в див двубой от трета дивизия с Виктория Кьолн. След като изоставаха с 0:2, носителите на орли се върнаха, обръщайки мача около полувремето до 3:2 в рамките на четири минути – но в крайна сметка трябваше да се задоволят с равенство 3:3.

Отборът на треньора Саша Хилдман се представи по подобен запомнящ се начин точно преди една година на този ден. SCP гостуваха на SG Wattenscheid 09 в Регионална лига Запад – и като първенец на таблицата срещу кандидатите за изпадане бяха големи фаворити.

Първоначално обаче отборът от Мюнстер успя да пропилее преднината си от 4:1 на почивката в Лохрайде. Въпреки това, след като страната на Ватеншайд изравни в последната минута, те все пак успяха да отбележат щастливия удар. Симон Шердер вкара победното попадение за 5:4 в шестата минута на продължението

Scores
Scores

Прусите не бяха дарени с този момент на щастие година по-късно срещу Виктория Кьолн. Въпреки това Саша Хилдман си припомни случилото се преди година, както обясни треньорът пред клубните медии след мача. „По някакъв начин всичко ми напомня за Ватеншайд“, каза той на помощник-треньора Луис Кордес по време на мача. „Ако направим 4:3, всички се побъркват. За съжаление, това не беше достатъчно.“

Въпреки това Хилдман не е недоволен след второто поредно равенство. Това беше луд мач, в който неговият отбор се бори блестящо, но си усложни живота чрез индивидуални грешки. „Разбира се, щеше да ми се иска да спечелим. Но винаги трябва да гледаш голямата картина. Начинът, по който се справихме, беше нормален“, заяви треньорът, чийто отбор ще гостува на 1. FC Saarbrücken следващата събота (14:00 ч., RS live ticker).