Хофман е готов за сблъсък в мазето: „Заедно ще го разтърсим“.

VfL Bochum иска да спечели големи точки срещу VfB Stuttgart. Футболистите нямат търпение да продължат напред след последните няколко добри мача.

Седем точки от три мача, а сега ВфБ Щутгарт като гост в двубоя в мазето в неделя (17:30 ч.). Повечето от играчите на ВфЛ Бохум с удоволствие биха били на терена точно сега. Разговаряхме с Филип Хофман преди сблъсъка.

Филип Хофман, с домакинска победа над VfB Stuttgart можете да се отдалечите от пряк конкурент в битката за изпадане. Това е шанс, който не бихте могли да използвате срещу Шалке. Ще се получи ли сега?

С домакинска победа наистина можем да дръпнем VfB надолу и да направим голяма крачка към това да останем в зоната на изпадащите. Всички сме разпалени за тази възможност, всеки ще гори от първата минута. Но, разбира се, трябва да подходим по различен начин, отколкото срещу Шалке. Мисля, че сме си взели поука от мача с Ш04.

Какъв съперник ви очаква? В първия мач VfL претърпя категорично поражение в заключителната фаза.

Това е трудно да се каже. Новият треньор също ще донесе нови импулси. Трябва да бъдем предупредени.

Напрежението върху VfL или по-скоро върху VfB Stuttgart в неделя ли е?

Натискът е върху Щутгарт. Ние доставихме в точния момент и искаме да продължим така. Стадионът ще бъде препълнен, искаме да започнем високо от първата минута.

Дали феновете също ще трябва да бъдат търпеливи?

Подкрепата ще е много важна, феновете също имат добър нос и необходимото търпение. Те са виждали на какво сме способни, заедно ще разтърсим това нещо.