Черната серия срещу Verl продължава – SCV празнува високия пилот Батиста Майер

SC Verl отпразнува победата си с 5:0 на терена на Rot-Weiss Essen. Хафенщрасе изглежда е добро място за вестфалците от Изтока.

С победата с 5:0 при гостуването си на Rot-Weiss Essen SC Verl постави нов клубен рекорд. Никога досега клубът не е печелил мач с такъв висок резултат в тригодишната си история в трета дивизия.

Като цяло Хафенщрасе изглежда е добро място за SCV. За пети пореден път източните вестфалци остават непобедени в Есен – серия, започнала още в дните им в Регионалната лига.

А има и още една любопитна статистика: за последен път RWE е загубил състезателен мач пред собствените си фенове с 0:5 преди 26 години. Тогава съперник в седмия ден от сезона на регионалната лига 1997/98 г. е, разбира се, SC Verl.

Докато есенчани вероятно все още се нуждаят от малко време, за да преглътнат тежкото поражение, верлци ликуваха. Те изпревариха Рот-Вайс в таблицата и отпразнуваха поредния си успех след 3:1 в дербито срещу Арминия Билефелд през седмицата.

RWE - SC Verl 0:5 07 октомври 2023 г.
RWE – SC Verl 0:5 07 октомври 2023 г.

„Това е хубав ден за нас“, заяви треньорът Александър Енде на микрофона на Magenta Sport. „Изобщо не влязохме толкова добре в мача. Отворът на консервната кутия беше 1:0. След това всичко беше по-лесно. Комбинирахме по-бързо и бяхме наистина добри.“

Треньорът беше сменил три пъти на полувремето – рискована мярка, която се оказа ефективна. Но човекът на деня беше на терена от самото начало: Оливер Батиста Майер. Даденият под наем от Динамо Дрезден 22-годишен играч бе подготвил 1:0 след силна солова акция. През второто полувреме той сам отбеляза гола – и то по какъв начин: В рамките на единадесет минути Батиста Майер отбеляза хеттрик (от 61-ва до 72-ра минута) и предизвика зловеща тишина на Хафенщрасе.

„Той така или иначе получава много потупвания по гърба“, каза Енде, като похвали изключителния германо-бразилски футболист не за приноса му към четирите гола – а за работата му в защита.

Самият Батиста Майер беше „изключително щастлив“ след последния съдийски сигнал, като разкри, че всъщност е бил „много плосък“ в третата си стартова поява в рамките на една седмица. „Но исках отново да дам всичко от себе си, преди да имаме два дни почивка“.

Бившият талант на Байерн вече се беше разписал срещу Билефелд през седмицата и в момента е начело в листата на голмайсторите в 3. лига със седем гола и четири асистенции.

Батиста Майер може да надгради този силен рекорд следващата събота срещу ФК Инголщат. „Сега сме в подем и искаме да останем алчни – но и скромни“, каза треньорът Енде. „В тази лига трябва да работиш за всичко отново и отново.“