Четвърта поредна победа – Санкт Паули излиза на международната пауза начело на таблицата

ФК Санкт Паули влиза в международната пауза като лидер във втора Бундеслига. Победата с 5:1 срещу 1. фК Нюрнберг е напълно заслужена.

ФК Санкт Паули не позволи да бъде спрян във 2-ра Бундеслига дори от 1. фК Нюрнберг. Благодарение на двойното попадение на Йоханес Егещайн (49/56) след почивката отборът от Хамбург празнува четвъртата си поредна победа в събота вечер с 5:1 (1:1) срещу французите.

В добавеното време резервите Етиен Аменидо и Конър Меткалф направиха победата още по-категорична. Все още непобеденият отбор на треньора Фабиан Хюрцелер успешно защити лидерството си в класирането след деветия мач.

През първото полувреме Елиас Саад (4) бе дал аванс на домакините пред 29 546 зрители в разпродадената зала „Милернторщадион“. След пропуск на вратаря на Санкт Паули Никола Василий, междувременно Канджи Окунуки (24-ти) изравни. Нюрнбергци допуснаха първото си поражение от три мача насам и засега са девети.

Както обикновено, ФК Санкт Паули започна бурно – и бързо беше възнаграден. Саад завърши страхотна комбинация с третия си гол за сезона, освен всичко друго и чрез капитана Джаксън Ървайн, който се завърна в стартовата единайсеторка след контузия. Отборът на Хамбург продължи да доминира в играта и принуди отбора на Нюрнберг да се прибере в своята половина.

Едва след 20 минути гостите се освободиха от тяхната хватка. Въпреки това изравнителният гол дойде изненадващо – и то с помощта на вратаря на Санкт Паули Василий. Той отигра топката в краката на бившия играч на Санкт Паули Матс Мьолер Дали, който подаде на голмайстора Окунуки.

Домакините се нуждаеха от няколко минути, за да се възстановят от неуспеха. Малко преди почивката те отново увеличиха натиска си. В края на първото полувреме те имаха съотношение на владеене на топката 69:31%. През втория период съотношението на силите не се промени. Само че този път Хамбург бяха по-постоянни. Попадението на Егещайн, а по-късно и двойното попадение на Аменидо и Меткалф осигуриха категоричен резултат. Нюрнберг се разписа само още веднъж, когато Лукас Шлаймер (70-ата минута) удари напречната греда.