Четвърти мач без победа – RWO с 1:1 в Кьолн

Rot-Weiß Оберхаузен искаше най-накрая да се върне на победния път в Кьолн след три мача без победа. Трите точки обаче не излязоха и срещу Фортуна.

Изглежда, че Фортуна Кьолн най-накрая е намерила пътя към успеха след катастрофалното начало на сезона. След две точки от първите шест мача, те наскоро спечелиха две поредни победи. Междувременно Оберхаузен чакаше победа в продължение на три мача преди срещата. И на „Зюдщадион“ магията не се развали. В крайна сметка резултатът беше 1:1 (1:1), което вероятно не помага на никой отбор.

Не след дълго се стигна до първата неприятна ситуация в мача. Само след две минути Стипе Батарило-Чердич падна в наказателното поле. Свирката прозвуча, но на самия Батарило-Чердич бе показан жълт картон – поглъщане. Но и първият реален шанс за гол принадлежеше на Кьолн. След изчистена топка топката попадна в краката на Adrian Stanilewicz, който от 20 метра стреля встрани от лявата врата.

RWO изравнителният гол е изненада

Малко след това Дъстин Уилмс се справи по-добре, като се насочи към свободен удар от средата на терена, за да направи резултата 1:0. Следващият неуспех за отбора от Оберхаузен, който първо трябваше да се събере. Саша Марке (31-ви) и отново Вилмс (34-ти) имаха на крака втори гол, но не успяха да реализират и оставиха вратата отворена за RWO. В 36-ата минута Лерой Микелс подаде към Келвин Лунга. Той отново подаде към Свен Крайер. Централният нападател се възползва от шанса и отбеляза малко изненадващия изравнителен гол (36-ата минута).

Note
Note

Вече нямаше много действия през второто полувреме. Първоначално RWO направи повече за играта, но след това Фортуна отново пое юздите. Въпреки това тя не беше наистина опасна – до 85-ата минута. Кингсли Сарпей получи преднина от пет метра, но успя да уцели топката само от външната страна на мрежата.

Това беше последният шанс в мача. Така Fortuna Köln остава на разочароващото 15-о място. Rot-Weiß Оберхаузен също продължава да не постига реален напредък. След девет мача отборът на Теранова е на девето място. Те вече са на десет точки от върха.

Köln II бие Rot Weiss Ahlen

Втора поредна победа за 1. FC Köln II в Rot Weiss Ahlen. След победата с 2:1 над Wuppertaler SV, отборът на Андреас Цимерман спечели с 3:1 (2:0) в Ален. Лука Шлакс (4-и) и Рияд Смаич (24-и) изведоха „Ефцех“ на победния път още в началото. Домакините от Ален се върнаха в мача чрез Тобиас Райтмайер (55-и), но малко преди края отборът на Кьолн направи всичко ясно (83-и). По този начин U21 се измъкна от дъното на таблицата и зае осмо място.