Чисто парти – Türkspor Dortmund за първи път в регионалната лига

SV Ulm 1846 и Preußen Münster не са единствените отбори, които успяха да преминат през трета дивизия. Тюркспор Дортмунд също постигна този подвиг в неделя в Оберлига Вестфалия.

Новак в Регионална лига Запад. С победа с 4:2 (3:1) срещу SG Wattenscheid, Türkspor Dortmund отпразнува първата си промоция в Регионална лига в Оберлига Вестфален. По този начин отборът от Дортмунд завърши похода си от Вестфаленлига 2 към четвърта лига.

Изходната позиция беше ясна: една победа и Тюркспор вече нямаше да е недостижим за промоция след 33-ия мач. Но първо отборът от Ватеншайд се показа като разбивач на партита.

Умут Йълдъз даде преднина на SGW. След вариация от свободен удар Йълдъз вкара от около 20 метра, за да даде преднина на гостите. Türkspor обаче не позволи това да ги изведе от равновесие и обърна мача още до почивката.

Преднината на Ватеншайд продължи само осем минути, преди Корай Даг бързо да направи 1:1 за домакините. След изпълнение на корнер и рикошет от страна на Фредерик Вибел от Wattenscheid именно Даг направи резултата 1:1.

След това Джъстин Браун вкара мечтания гол за 2:1 с удар от около 30 метра в ъгъла – Тюркспор вече не можеше да бъде спрян.

В резултат на това резултатът беше 3:1 преди почивката. Даг направи страхотен самостоятелен пробив и след това намери в центъра Илиас Анан, който просто трябваше да вкара.

Всичко изглеждаше подготвено за дългото отброяване до празника. Но малко след смяната току-що влезлият на смяна Фин Броос вкара гол за 2:3 от гледна точка на Ватеншайд – и изведнъж отново стана вълнуващо.

До 80-ата минута. Няколко минути по-рано Тюркспор удари греда, но десет минути преди края Алесандро Томасело изкупи вината на своя отбор с 4:2.

Как играха Türkspor Dortmund и SG Wattenscheid

Тюркспор: Асил – Йигит, Бингьол, Кляич (6. Брамер), Кая – Бианкарди (60. Сезер), Браун (86. Шмидт) – Той, Анан, Томасело – Даг (77. Сенгюн)

SG Wattenscheid: Lübcke – Renke, Kacmaz, Haar, Wiebel (68. Da Costa Pereira) – El Mansoury (68. Kouonang), Thier – Firat, Yildiz, Loheider (46. Broos) – Casalino (77. Nebi)

Голове: 0:1 Йилдиз (9′), 1:1 Даг (17′), 2:1 Браун (34′), 3:1 Анан (44′), 3:2 Броос (48′), 4:2 Томасело (80′)

Съдия: Dominic Stock