Човек за 70 милиона – бившият неудачник на BVB празнува мечтаното завръщане

В първия си мач във Висшата лига след дълъг период на страдание нападателят Александър Исак осигури решаващия момент.

Така Александър Исак е мечтал за своето завръщане! Бившият нападател на Борусия Дортмунд, който сега е в състава на Нюкасъл Юнайтед, премина на Острова от Реал Сосиедад в края на август 2022 г. срещу сериозна трансферна сума от 70 млн. евро и след добро начало (два гола в три мача) получи сериозна травма на бедрото.

23-годишният играч пропусна 105 дни и не успя да вземе участие в 13 от мачовете на своя отбор през този период. Миналата неделя той се завърна в състава на „свраките“ за първи път.

В домакинския мач срещу шестия в класирането ФК Фулъм се получи двубой за един гол. Нюкасъл доминираше в мача, владееше повече топката и отправи общо 20 удара към вратата. Въпреки това дълго време изглеждаше, че срещата ще завърши без голове – докато Исак не влезе на терена в 71-ата минута под бурни аплодисменти. За 37-кратния шведски национал това беше първото му участие в лигата от почти четири месеца.

Минута преди края на редовното време централният нападател увенча това завръщане. След центриране на Калъм Уилсън той се оказа на правилното място в центъра и насочи топката в мрежата за крайното 1:0. Радостта на „Сейнт Джеймс Парк“ не познава граници. С тази домакинска победа Нюкасъл затвърди четвъртото си място в таблицата. Отборът на старши треньора Еди Хау изненадващо е на път да се класира за Шампионската лига.

Голът беше специален момент. Много се радвам за Алекс.

Треньор Eddie Howe.

Треньорът похвали Исак след успешното му завръщане: „Голът беше специален момент. Много се радвам за Алекс. Трябваше да изчака и да наблюдава как отборът се справя добре в негово отсъствие. Алекс е работил усилено. За тези моменти работата си заслужаваше.“

Главният герой също така изрази облекчение след третия гол за сезона: „Дългият период на контузия беше разочароващ, но се радвам, че се завърнах и успях да помогна на отбора с гол.“

Високият 1,92 м Исак преминава в BVB от младежкия си клуб AIK Solna през 2017 г. като 17-годишен голям талант. Той обаче не успява да направи големия си пробив в Борусия. Той изиграва само 13 състезателни мача за професионалистите и е обявен за лоша покупка. Междувременно шведът се появи на голямата сцена…