Шалке заема 1-о място, осем гола в RWE, VfL се връща след 2:0

На стадиона на Рот-Вайс Есен нещата се разминаха, особено малко преди почивката, и VfL също взе точка. Междувременно MSV трябваше да признае поражението си.

След като в събота ФК Шалке 04 вече водеше с 2:0 срещу Арминия Билефелд и се придвижи с една точка пред Байер 04 Леверкузен на върха през нощта, в неделя сутринта Версай трябваше да се изправи срещу Фортуна Дюселдорф у дома. На теория това беше еднозначен мач за все още непобедения отбор на Леверкузен срещу единадесетия отбор в Западната Бундеслига U17 – на практика обаче историята беше друга.

Леверкузен не успя да поведе срещу Дюселдорф в продължение на 90 минути и мачът завърши 0:0. Сега Шалке и Байер 04 са с равни точки на върха на таблицата, но миньорите заемат първото място благодарение на разликата от шест гола.

BVB едва победи RWO

Юношите на Борусия Дортмунд U17 са новите лидери, след като намалиха разликата от лидерите на пет точки с победата с 1:0 като гост на Рот-Вайс Оберхаузен. Ник Черни вкара златния гол на деня (38′). В същото време РВО трябва да гледа надолу. На едно място над местата, даващи право на изпадане, разликата с Виктория Кьолн е само две точки. Билефелд дебнат на три точки зад Оберхаузен с един мач по-малко.

От друга страна, VfL Бохум се смъкна до четвъртото място. При SC Paderborn, който в момента е пети, всичко изглеждаше като поражение още в началото. Кайонте Джордж (16′) и Педро Рестрепо Наранхо (45′) изведоха SCP напред с 2:0 на почивката, но десният бек Качер Кошчерски се включи през второто полувреме, за да даде точка на Давид Зиберс с попадение (63/86′).

RWE: Преслер блести с три гола

Рот-Вайс Есен, който влезе в мача на шесто място, и Виктория Кьолн (преди това 13-и) също завършиха наравно, но с два пъти повече голове. Отборите завършиха наравно 4:4 в един бурен мач на „Зауманщрасе“.

Тиери Абесуги даде преднина на Кьолн още в самото начало (6′). След това събитията заваляха в минутите преди почивката. Първо Боран Озбек (45) и Матс Преслер (45+1) обърнаха мача с двойно попадение. Но Кени Раковецки от Виктория направи 2:2 още преди да прозвучи сигналът на полувремето (45+2).

RWE започна по-добре второто полувреме и поведе чрез Преслер от дузпа. Гостите обаче не се предадоха и дори обърнаха мача. Феликс Алберс (69) и Абесуги отново се погрижиха за това, че до малко преди края победата изглеждаше като изненадваща победа на гостите. Последната дума за деня обаче имаше изключителният Преслер, който в третата минута на продължението вкара личния си требъл и оформи крайното 4:4.

Дуисбург губи от Гладбах

MSV Duisburg, от друга страна, претърпя още един неуспех. Зебрите загубиха от Борусия Мьонхенгладбах с 2:0. След безголово първо полувреме за жребците

се разписаха Христос Венос (60′) и Матийо Нгуфак (83′).