Шалке пропуска наказания, BVB все още е самотен на върха

BVB в момента е в собствената си класа при U19. ФК Шалке също трябваше да осъзнае това в дербито.

Дербито в Бундеслигата за U19 беше на дневен ред в сряда вечер. ФК Шалке, който е на второ място, се изправи срещу лидера Борусия Дортмунд.

Разликата преди мача вече беше девет точки, след 90-те минути тя е дванадесет точки, BVB е самотен и едноличен на върха на Младежката Бундеслига.

Треньорът на Шалке Норберт Елгерт обеща преди мача: „Ще дадем всичко от себе си – но това се разбира от само себе си. Правим това срещу всеки съперник.“

Това обаче не беше достатъчно срещу BVB при равенството 2:1 (0:1). Така дербито се разигра като повечето от последните двубои – защото: През последните години Дортмунд обикновено имаха предимство. Пет от последните шест шампионатни срещи отидоха при черно-жълтите.

Вторият мач от полуфинала за шампионата на Германия през 2022 г. беше единственият мач, който Шалке спечели от 2020 г. насам (1:0) – макар и след разгром с 5:1 в първия мач.

В сряда пред 770 зрители първите няколко минути принадлежаха на Шалке, но BVB се оказа ефективен. Заид Амусу вкара рано за кралскосините, но голът му не беше признат заради засада.

След това Парис Брунер вкара за 1:0 за Дортмунд. Сцена, която показа целия му талант. Това беше 15-ият гол на нападателя през настоящия сезон за U19.

След това BVB показа своята зрялост, докато Шалке се противопостави с агресия. Когато Жан-Пол Ндиайе също пропусна шанс за талантите от S04, Шалке се оттегли на почивката с преднина от 0:1

След смяната BVB имаше първата възможност, но S04 имаше най-добрия шанс. Тристан Османи обаче стреля във вечерното небе. Това се отплати малко след това, когато Кйел Вейтен направи 2:0 за BVB и сложи капак на дербито.

Шалке не се предаде, въпреки че миньорите дори пропуснаха дузпа. Фаул срещу Бруно Нумбизи доведе до дузпа, която Билал Брусдейлинс пропусна.

Малко след това резервата Едион Гаши намали изоставането на Шалке на 1:2. Но въпреки усилията на Шалке, BVB успя да задържи преднината си от 2:1. Това се дължеше и на страхотното спасяване на вратаря на BVB Робин Лисевски в 94-ата минута.

Шалке продължава кампанията си в неделя (25 февруари, 11:00 ч.) в SC Paderborn, докато BVB се изправя срещу Arminia Bielefeld по същото време